Kościół
Źródło: Katarzyna Kuć
Źródło: Katarzyna Kuć

Uczeń Chrystusa sługą miłosierdzia

Tradycyjnie już na początku października w Kościele polskim obchodzimy Tydzień Miłosierdzia. W tym roku, wyjątkowo, zacznie się on nieco wcześniej. Hasło tegorocznego Tygodnia, ustalone przez Komisję Charytatywną Konferencji Episkopatu Polski brzmi: „Uczeń Chrystusa sługą miłosierdzia”. Temat Tygodnia nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego, który skoncentrowano wokół idei bycia uczniem Chrystusa.

W całej Polsce odbędą się liczne nabożeństwa i imprezy związane z działalnością charytatywną. Wielką radością dla nas jest to, że w niedzielę rozpoczynającą 64. Tydzień Miłosierdzia odbędzie się w Białymstoku beatyfikacja Sługi Bożego ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kierownika duchowego św. Faustyny Kowalskiej, apostoła Bożego miłosierdzia. Tydzień Miłosierdzia jest, zwłaszcza dla Caritas w Polsce oraz wielu innych katolickich organizacji charytatywnych, okazją do modlitwy i świątecznych spotkań, W wielu diecezjach i parafiach organizowane są festyny, uroczyste Msze św. i spotkania formacyjne.

W Tygodniu Miłosierdzia – mówi ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska – chcemy jak najwięcej mówić o działalności charytatywnej Kościoła. Tak wielu ludzi podejmuje cichą posługę ubogim, kierując się Chrystusowym przykazaniem miłości. ...

ks. Zbigniew Sobolewski

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł