Kultura
Źródło: KO
Źródło: KO

Uhonorowani Wawrzynami

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 11 maja w Sali Białej, przedstawiono laureatów Wawrzynów Siedleckich.

Specjalne nagrody prezydenta miasta przyznano już po raz piąty. W tym roku otrzymali je: Halina Budziszewska – malarka, popularyzator sztuki, kustosz w Muzeum Regionalnym; Urszula Chruściel – piosenkarka, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 5, wychowawczyni wielu młodych talentów muzycznych; Iwona i Jerzy Kobylińscy – twórcy zespołu Orkiestra Dni Naszych, który w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia działalności; Marek Matwiejczyk – muzyk, gitarzysta basowy, aranżer, współtwórca sukcesów Teatru „ES” oraz Halina Tunkiewicz – aktorka Teatru „ES”, reżyser teatralny, organizatorka wielu imprez teatralnych i recytatorskich.

Nagrody wręczyli prezydent Wojciech Kudelski i przewodniczący rady miasta Piotr Karaś. – Dzięki takim ludziom jak wy nasze miasto nie jest zapyziałem miasteczkiem, tylko miastem o wysokiej kulturze. Wszechstronny rozwój ma powodować, że Siedlce będą ośrodkiem ponadlokalnym, przyciągającym do siebie ludzi z talentem. I to się spełnia – powiedział prezydent. Uroczystość dopełniły recitale laureatów – U. Chruściel oraz I. i J. Kobylińskich.


Kapituła

Wawrzyny Siedleckie przyznawane są za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechnianiu kultury. O ich przyznaniu decyduje kapituła, w skład której wchodzą: wiceprezydent Anna Sochacka (przewodnicząca), Katarzyna Kozioł, Jadwiga Skup, Dorota Pikula, Mariola Zaczyńska, Michał Hołownia i Grzegorz Skwarek. Do tegorocznych nagród zgłoszono dziewięć kandydatur.

Kinga Ochnio