Aktualności
Ukraina. Soroczka i kiszone arbuz

Ukraina. Soroczka i kiszone arbuz

We wtorek, 30 sierpnia o godzinie 18.00 w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spotkanie z Katarzyną Łozą ze Lwowa. Wstęp wolny.

Katarzyna Łoza urodziła się w Warszawie. Studiowała etnologię i antropologię kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2004 r. mieszka we Lwowie, który wciąż odkrywa, także przed innymi Polakami. Wieloletnia przewodniczka, założycielka biura wycieczkowego i bloga lwow.info, autorka artykułów prasowych poświęconych miastu i książki o Cmentarzu Łyczakowskim. Chętnie podróżuje po mało znanych zakątkach Ukrainy i świata. Autorka książki „Ukraina. Soroczka i kiszone arbuzy” wydanej w 2022 r. tuż po wybuchu wojny. Ukazuje w niej ukraińskie miasta, które wyglądają już zupełnie inaczej oraz świat, którego już nie ma.

Na „Radzyńskie Spotkania z Podróżnikami” zaprasza Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, a także organizatorzy: Radzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”.

LI