Aktualności
Urodziny samorządu

Urodziny samorządu

Gmina Stoczek Łukowski świętuje w tym roku 25-lecia powstania. Samorząd został powołany do istnienia decyzją rady ministrów 1 stycznia 1998 r.

Z okazji jubileuszu najmłodszego samorządu w powiecie łukowskim 13 lutego w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach odbyła się uroczysta sesja rady miasta. Wydarzenie, w którym uczestniczyło wielu zaproszonych gości, stało się okazją do gratulacji, podsumowań, wspomnień i podziękowań osobom szczególnie zaangażowanym w działalność na rzecz małej ojczyzny.

 

Wyróżnienia dla zasłużonych

Decyzją rady gminy okolicznościowe medale Zasłużony dla Gminy Stoczek Łukowski wraz z podziękowaniami za współpracę otrzymali m.in. parlamentarzyści ziemi łukowskiej, radni wszystkich kadencji, byli i obecni dyrektorzy szkół, emerytowani pracownicy urzędu gminy, sołtysi, prezesi OSP, przewodniczące kół gospodyń wiejskich. Gminne wyróżnienia trafiły także do rąk proboszczów parafii w Stoczku Łukowskim: ks. Sławomira Suleja oraz jego poprzednika ks. kan. Stanisława Bieńki, a także do ks. Krzysztofa Chacińskiego, proboszcza leżącej na terenie gminy parafii w Jedlance.

Więcej w kolejnym wydaniu ECHA.