Aktualności
Utrudnienia w ruchu

Utrudnienia w ruchu

Ruszył remont drogi wojewódzkiej 698 i mostu na rzece Toczna. Wkrótce rozpocznie się budowa nowej drogi i mostu w ciągu ul. Myśliwskiej. Mieszkańców przez najbliższe miesiące czekają spore utrudnienia.

Na remontowanym moście ruch dla aut osobowych będzie się odbywał wahadłowo. Dla pojazdów do 10 t wyznaczono objazd ze skrętem przed Mordami i przez miejscowość Próchenki, a dla pozostałych – objazd drogą krajową nr 2 i 19. Jadący w stronę Siedlec będą kierowani jednokierunkową ul. Sportową, a następnie ul. Przemysłową. Mapy wszystkich zaplanowanych objazdów dostępne są na facebookowym profilu miasta i gminy Łosice.

Remont mostu będzie obejmował przebudowę drogi wojewódzkiej 698, w tym skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. 11 Listopada i Narutowicza, na którym znajdzie się sygnalizacja świetlna. W ramach przedsięwzięcia rozbudowana zostanie także droga wojewódzka nr 698 między Stokiem Lackim a Mordami.

Projekt obejmuje: roboty drogowe, elektryczność, telekomunikację, deszczówkę i instalacje sanitarne oraz budowę skrętów w prawo, demontaż istniejącej nawierzchni drogowej i ukończenie nowej, przebudowę sygnalizacji świetlnych, wykonanie znaków pionowych.

Więcej w bieżącym wydaniu „Echa”.

Tadeusz Nieścioruk