Opinie
Źródło: ARCH.
Źródło: ARCH.

Uwaga na świąteczne promocje!

Trwa przedświąteczna gorączka zakupów. Jak w tym szaleństwie nie wpaść w cenowe pułapki i z pozoru atrakcyjne promocje, którymi kuszą nas handlowcy?

Przed świętami sklepy przeżywają oblężenie. Setki aut zaparkowanych przed marketami, tłumy chętnych po koszyki, kolejki przy kasach. Wyposażeni w listę niezbędnych artykułów spożywczych ruszamy na podbój. Już przy wejściu handlowcy kuszą nas promocjami oraz hasłami w stylu: „super cena”, „drugi produkt gratis”, „teraz jeszcze taniej”. Upusty, rabaty i obniżki rzucają się w oczy. Bądźmy jednak czujni i ostrożni, bo możemy wpaść w cenowe pułapki.

Jak nas kuszą?

Nastrojowe kolędy, piękne zapachy, kolorowe dekoracje, choinki i rozdający cukierki mikołaje, to nie ciepły, przedświąteczny klimat, ale skrupulatnie zaplanowany przez handlowców trik, który ma sprawić, byśmy zostawili w sklepie mnóstwo pieniędzy, kupując górę niekoniecznie potrzebnych nam rzeczy. Dlatego Federacja Konsumentów ostrzega nie tylko przed poddawaniem się sielskiemu nastrojowi w markecie, ale też przed innymi sztuczkami, które w przedświątecznym okresie stosują sprzedawcy. Jakie to triki?

Jednym z nich jest m.in. ustawianie zabawek na wysokości oczu dziecka. Przez to maluchy nie dadzą się odciągnąć od półek pełnych kolorowych pudełek. ...

MD

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł