Aktualności
Uwaga - oszuści!

Uwaga – oszuści!

Radzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży, do której doszło 6 lipca przed południem na terenie gminy Wohyń. 79-latek stracił ponad 2 tys. złotych, po tym jak odwiedziły go nieznajome kobiety, które proponowały zakup tkanin. Policja poszukuje sprawczyń i apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

W środę przed południem do domu 79-letniego mieszkańca gminy Wohyń zapukały dwie nieznajome kobiety, które proponowały zakup tkanin. Mężczyzna rozmawiał z nimi w korytarzu. Tam też kobiety prezentowały posiadane materiały. Pytały również starszego pana czy posiada w domu stare przedmioty. Po około 10 minutach opuściły dom i posesję. Kiedy wyszły, mężczyzna zamknął drzwi na klucz. Dopiero po południu, zauważył brak gotówki. Z szafy ubraniowej zginęło ponad 2 tys. złotych. Wówczas cała sprawa została zgłoszona na Policję. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Pamiętajmy, że oszuści działają pod różnymi legendami, aby osiągnąć swój cel. Na swoje ofiary najczęściej wybierają samotnie mieszkające starsze osoby. Pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy ich do domu, a w razie wątpliwości poprośmy o pomoc sąsiada lub zadzwońmy na Policję.
 

LA