Aktualności
Uwaga pasażerowie!

Uwaga pasażerowie!

Z dniem 1 września zaczną obowiązywać nowe stawki biletów bialskiej komunikacji miejskiej. ZKM apeluje do wszystkich bialczan o wyrobienie karty miejskiej.

Od tego miesiąca za bilet ulgowy trzeba będzie zapłacić 1,40 zł, za normalny dwa razy tyle. Cena biletu czasowego (do sześciu przystanków) to wydatek 1,20 lub 2,40 zł. Pojawią się także okresowe bilety imienne: 15-dniowe, semestralne, 90-dniowe oraz bilet rodzinny 12-miesięczny, wydawany na podstawie Karty „Dużej Rodziny”. Nowa taryfa preferuje bilety okresowe imienne, dostępne w formie elektronicznej.

Zarząd Komunikacji Miejskiej zachęca również do wyrabianie kart miejskich, dzięki którym będzie można kupić bilety elektroniczne. Można to zrobić w trzech miejscach: w Biurze Obsługi Pasażera przy placu Wolności 12 (7.30-15.30) oraz punktach obsługi pasażera na rondzie R. Dmowskiego (6.30-14.30) i ul. Narutowicza (9.00-17.00). Wniosek o wydanie karty można pobrać ze strony zkm.info.pl. Nie musimy dołączać do niego nowego zdjęcia, pracownicy ZKM zeskanują fotografię z dowodu osobistego lub innego dokumentu. Od 1 września zacznie obowiązywać również nowy wzór biletów jednorazowych. Niewykorzystane bilety jednorazowe, wieloprzejazdowe i specjalne nieskasowane o nieaktualnej wartości nominalnej można wymieniać do 31 października w punktach sprzedaży ZKM bez dodatkowych opłat. Bilety okresowe zakupione w sierpniu zachowają swoją ważność w okresie, na jaki zostały zakupione.

AWAW