Aktualności
Uwielbiaj Go!

Uwielbiaj Go!

20 czerwca mieszkańcy diecezji będą mogli spotkać się na wspólnych wieczorach chwały, które organizowane są przez poszczególne miasta. W Łukowie takie spotkanie odbędzie się po raz pierwszy.

Ale na pewno nie ostatni – zapewniają organizatorzy. Pomysł na wieczór uwielbienia zrodził się rok temu w sercach trzech osób: Barbary Montewki, Jarosława Skrzyszewskiego i ks. Roberta Ponikowskiego. – Zaczęliśmy od omodlenia projektu i poprosiliśmy o błogosławieństwo bp. Kazimierza Gurdę – wspomina ks. R. Ponikowski, dodając, że ordynariusz siedlecki z radością przystał na tę inicjatywę i zapewnił o udzieleniu swojego wsparcia. – Jeśli będzie to wolą Pana Boga, chcielibyśmy, aby spotkanie wpisało się na stałe w kalendarz wydarzeń w naszym mieście – przyznaje. „Łuków dla Jezusa” w zamyśle organizatorów ma odbywać się co roku w uroczystość Bożego Ciała jako swoiste przedłużenie tego wielkiego, chrześcijańskiego święta wiary. – To możliwością uwielbienia Boga ukrytego w Hostii i zawierzenia życia Temu, który dla nas umarł i zmartwychwstał – podkreśla ks. R. Ponikowski. W programie spotkania znajdą się: radosna modlitwa uwielbienia, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi, a także świadectwa byłej modelki Anny Golędzinowskiej, autorki bestsellera „Ocalona z piekła”, oraz Jaśka Meli, niepełnosprawnego podróżnika i działacza społecznego, najmłodszego w historii zdobywcy biegunów północnego i południowego w ciągu jednego roku. – Spotkajmy się wszyscy 20 czerwca, o 19.00, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Partyzantów 15 – zaprasza i zachęca kapłan.

Tego samego dnia koncert uwielbienia odbędzie się w Międzyrzecu Podlaskim, tutaj pod tytułem „Jednego Serca Jednego Ducha”. Organizacji podjęła się schola Zjednoczeni w Duchu. Zainteresowani zaproszeni są do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury na 19.00. Wybrzmią utwory o tematyce religijnej, zarówno te znane, jak i zupełnie nowe. Każdy, niezależnie od wieku, może przyjść i włączyć się w ten piękny akt uwielbienia.
Z kolei w Białej Podlaskiej tegoroczne uwielbienie poprowadzi zespół Guadalupe. Początek o 19.00 w parku Radziwiłłowskim. Pod koniec spotkania nastąpi uroczyste wprowadzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wieczór chwały zakończy się błogosławieństwem. Koncert jest inicjatywą świeckich i duchownych ze wszystkich parafii Białej Podlaskiej, zaś za organizację odpowiadają Fundacja Kurs na Miłość, Duszpasterstwo Akademickie Biała Podlaska oraz Domowy Kościół.

JAG