Opinie
Źródło: MARCIN BABICZ
Źródło: MARCIN BABICZ

W domu i w zagrodzie

Wirtualny świat dogonił rzeczywisty. To, co jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się fikcją i snem szalonego naukowca, stało się faktem. Internet stał się nieodzownym elementem codziennego życia. Gdyby go dziś zabrakło, ucierpiałoby wiele firm, instytucji i prywatnych osób.

Internet to dziś nie luksus, a już konieczność. Początkowo miał służyć tylko wojsku. Teraz dzięki Sieci każdy, szybko i wygodnie, może załatwić wiele spraw i komunikować się. Internetowe konta bankowe pozwalają na sprawne płacenie rachunków i zarządzanie własnymi funduszami. Zakupy w Sieci oszczędzają nasz czas i pieniądze, bo sprowadzenie czegoś z drugiego końca Polski nie jest już problemem. Rolnicy zaczynają w Internecie handlować i wyszukiwać potrzebne im informacje. Nawet babcie i dziadkowie siadają do klawiatury i piszą maile do wnuczków za granicą.

Pan pozna panią…

Serwisy społecznościowe, czyli takie, w których poznajemy inne osoby, to nie tylko wirtualne randki. Oprócz leczenia złamanych serc czy samotności, można tu wymienić doświadczenia zawodowe, kucharskie, a nawet remontowe. – Uwielbiam podróżować – mówi Jadwiga Czerska z Białej Podlaskiej. – Do tej pory nie było mnie stać na dalekie, wymarzone podróże. Ktoś ze znajomych polecił mi stronę, gdzie miłośnicy wojaży umawiali się na wspólne wyjazdy. Poznałam kilku ciekawych ludzi i zaczęliśmy wspólnie wyjeżdżać. W ten sposób zwiedziłam już pół Europy. A wszystko dzięki Internetowi – dodaje.

Migracja zarobkowa spowodowała masowe wyjazdy za granicę. Rozmowy telefoniczne są drogie, a listy docierają w kilka dni. ...

Monika Grudzińska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł