Rozmaitości
Źródło: GU
Źródło: GU

W drodze po indeks

11 stycznia w siedzibie Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach odbył się drugi etap IX Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej.

Organizatorem spotkania jest Wydział Ekonomii i Zarządzania CM we współpracy z siedlecką delegaturą Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Dziewiąta edycja konkursu, nad którą patronat honorowy sprawują: europoseł Jarosław Kalinowski, posłanka Teresa Wargocka, prezydent Wojciech Kudelski oraz starosta siedlecki Zygmunt Wielogórski,  ruszyła 7 grudnia. Wówczas odbył się etap szkolny ekonomicznych zmagań, a na drodze po indeks stanęło 756 uczniów z 30 szkół ponadgimnazjalnych z trzech województw – mazowieckiego, podlaskiego oraz lubelskiego.

Nagroda warta zachodu

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 111 uczniów z placówek edukacyjnych m.in. w Garwolinie, Siedlcach, Rykach, Mińsku Mazowieckim, Ostrołęce, Łukowie, Międzyrzecu Podlaskim oraz Węgrowie. To oni mieli za zadanie rozwiązać szereg zadań testowych oraz otwartych. Młodzi walczą przede wszystkim o indeksy Collegium Mazovia. Władze uczelni wręczą je bowiem uczniom, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca. Nagrodą jest również wyjazd do Brukseli. Ponadto laureaci oraz ich opiekunowie, a także najlepsza szkoła otrzymają atrakcyjne upominki rzeczowe.

Ekonomia da się lubić

Licznie zgromadzeni we wtorkowe przedpołudnie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych udowodnili, że nauki ścisłe są dziś bardzo popularne, cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży i w niczym nie ustępują przedmiotom z dziedziny humanistycznej. – Ekonomia da się lubić! – podkreślają zgodnie uczestnicy konkursu. – Moja obecność tutaj wynika po prostu z zainteresowań. Uczę się w klasie ekonomicznej, biorę udział w różnych turniejach wiedzy, m.in. konkursie giełdowym, dodatkowo czytam fachową literaturę i śledzę nowinki z tej dziedziny. W przyszłości chciałabym oczywiście studiować ekonomię, mam więc nadzieję, że uda mi się sięgnąć po najwyższe trofeum – zaznacza jedna z uczestniczek Magdalena Izdebska z siedleckiego II LO im. Św. Królowej Jadwigi.

Finałowe zmagania zaplanowano na początek marca. Trzymamy kciuki! O wynikach dziewiątej edycji RKWE będziemy informować w kolejnych wydaniach „Echa”.

GU