Aktualności
W duchu integracji

W duchu integracji

W XII Regionalnym Przeglądzie Piosenki Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych w Łosicach nie ma wygranych ani przegranych. Zwyciężają wszyscy.

W zorganizowanej 17 kwietnia w Łosickim Domu Kultury i Sportu imprezie uczestniczyli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzyrzecu Podlaskim, Węgrowie i Siedlcach oraz Zespołów Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej, Sokołowie Podlaskim, Dęblinie, Siemiatyczach, Mińsku Mazowieckim, Radzyniu Podlaskim, jak również podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Kątach. Łosice reprezentowane były przez zespół Hity z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Swoją obecnością przegląd zaszczycili też goście, m.in. Sylwia Osipiuk, zastępca dyrektora siedleckiej delegatury kuratorium oświaty, starosta Czesław Giziński wraz z zastępcą Mariuszem Kucewiczem, kierownik miejscowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Leszek Szyc i dyrektor OSW Mirosław Korzycki.

Przegląd jest jedyną z cyklicznie organizowanych w mieście imprez, które integrują lokalne środowisko z osobami niepełnosprawnymi. Organizatorem tak oczekiwanego przez dzieci i młodzież wydarzenia są łosicki OSW i ŁDKiS. W ramach tegorocznego przeglądu każdy zespół zaprezentował po dwa utwory muzyczne. Nie było wygranych ani przegranych – jury najwyższą z lokat nagrodziło wszystkich występujących. Każdy z uczestników otrzymał też upominek i dyplom.

Na twarzach wykonawców gościł uśmiech, dało się odczuć ogromną radość ze wspólnie przeżytych chwil. Także opiekunowie nie kryli satysfakcji z osiągnięć wychowanków. Zorganizowanie imprezy było możliwe dzięki życzliwemu wsparciu władz samorządowych i hojności sponsorów.

TN