Aktualności
W duchu zawierzenia

W duchu zawierzenia

W niedzielę, 10 marca, rozpocznie się w parafii w Szpakach doroczna nowenna ku czci św. Józefa.

Każdego dnia Mszy św. przewodniczy i słowo Boże głosi inny kapłan, a w uroczystościach, obok parafian, licznie uczestniczą także pielgrzymi. – Św. Józef to niewątpliwie patron na nasze czasy. Uderzająca jest jego prostota i pokora – zaznacza, zapraszając do udziału w nowennowych nabożeństwach, proboszcz parafii ks. Jacek Nazaruk. – Przykład życia św. Józefa uczy nas dostrzegać i doceniać prawdziwą wartość błahych z pozoru spraw. Życie z nim z pewnością jest i łatwiejsze, i piękniejsze, o czym wiedzą nie tylko rozmiłowani w swoim patronie mieszkańcy Szpaków, ale też tak licznie przybywający na marcowe uroczystości czciciele św. Józefa spoza parafii, a nawet diecezji – tłumaczy ksiądz proboszcz.

Nawiązując do przeżywanego w Kościele Roku Wiary, ks. J. Nazaruk wskazuje św. Józefa jako wzór zawierzenia Bogu. – Prosty i dziecięco ufny, uczy nas wiary. Wrażliwy na głos Boga, umie słuchać Go i potrafi być posłusznym. Św. Józef realizował to, co usłyszał, nie kalkulując, czy mu się opłaci. Nie wątpił, nie drążył, nie pytał: „dlaczego ja?”. Podczas nowennowych spotkań chcemy szukać przed świętym patronem inspiracji i siły do życia w posłuszeństwie woli Ojca – podkreśla ksiądz proboszcz i zaprasza: do uczestnictwa w nabożeństwach oraz nadsyłania intencji, które będą omadlane przed św. Józefem.

Msze św. odprawiane w poszczególne dni nowenny o 19.30 będą transmitowane na antenie Katolickiego Radia Podlasie. – O łączność w modlitwie prosimy także osoby chore i starsze! – apeluje ksiądz proboszcz, podkreślając, iż modlitwa w intencji czcicieli Opiekuna Pana Jezusa i Oblubieńca Jego Matki w szpakowskiej świątyni trwa cały rok.


Parafia MB Częstochowskiej

 

Stare Szpaki 26

08-205 Kornica

Tel. (83) 358-76-52

www.szpaki.sacro.pl

WA