Aktualności
W międzyrzeckich parafiach

W międzyrzeckich parafiach

Na facebookowej stronie scholi parafii św. Mikołaja będzie można obejrzeć zarejestrowane w ubiegłych latach nabożeństwa Drogi krzyżowej przygotowane przez parafialne chóry.

Dla chrześcijan bardzo ważne jest uczestnictwo w Mszach św. Jednak przez zagrożenie epidemią koronawirusa niektórzy musieli zrezygnować z udziału w niedzielnej Eucharystii. „Zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe” – podano w komunikacie Episkopatu.

– Troska o zdrowie naszych parafian stoi na pierwszym miejscu. Prosimy was – zostańcie w domu. Nie narażajcie na zarażenie wirusem ani siebie, ani innych – również swoich najbliższych. Wasze pozostanie w domu to wyraz troski i rzeczywistej miłości do innych i do siebie – powiedział w ogłoszeniach proboszcz parafii św. Józefa ks. Henryk Skolimowski.

We wszystkich międzyrzeckich parafiach Msze św. w dni zwykle i niedziele odbywają się bez zmian. Po ich zakończeniu śpiewa się suplikację „Święty Boże”. Odwołane są wszystkie nabożeństwa, w tym: Gorzkie żale, Drogi krzyżowe, nowenny, Różaniec, Godzinki. Tymczasowo zawieszone zostały również spotkania parafialnych wspólnot.

Na facebookowej stronie scholi parafii św. Mikołaja będzie można obejrzeć zarejestrowane w ubiegłych latach nabożeństwa Drogi krzyżowej przygotowane przez parafialne chóry. Planowane są również internetowe transmisję wybranych Mszy św.

O 20.30 w kościele św. Józefa – bez udziału wiernych – wszyscy kapłani parafii oraz siostry zakonne modlą się na Różańcu w intencji osób chorych, tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia oraz ustanie epidemii. Transmisję z modlitwy można oglądać na parafialnym facebooku. Podobnie będzie można zobaczyć Mszę odpustową w uroczystość św. Józefa o 12.00.

W kościele Chrystusa Króla niedzielne Msze św. sprawowane są jednocześnie w kościele i trzech kaplicach pod kościołem. Jedna z niedzielnych Mszy transmitowana jest za pomocą Lokalnej Telewizji Międzyrzeckiej dostępnej w telewizji kablowej Lukman  i jej kanału na YouTube.

Magdalena Frydrychowska