Kultura
Źródło: BZ
Źródło: BZ

W obcych językach

W IV Miejskim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej wzięło udział pięciu wokalistów oraz jeden zespół muzyczny z trzech międzyrzeckich szkół ponadgimnazjalnych.

Śpiewano piosenki w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Konkurs wygrała Agnieszka Saczuk  z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Przy akompaniamencie zespołu zaśpiewała piosenkę w języku francuskim „Je veux”. Była to pierwsza francuska piosenka w czteroletniej historii festiwalu. Drugie miejsca zajęła Patrycja Nestorowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unitów Podlaskich, która zaśpiewała piosenkę w języku angielskim „I am so excited”. Duet z Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Magdalena Radzikowska (solistka) i Marcin Łaziuk (akordeon) wykonał piosenkę w języku hiszpańskim „Mamma Mia” i zajął trzecie miejsce. Nagrodę publiczności – wielką, pluszową, różową panterę – otrzymała uczennica Liceum Ogólnokształcącego Joanna Adamowicz za piosenkę „Halo”.

Dodatkowymi atrakcjami przeglądu była recytacja wierszy oraz pokazy taneczne. Poezję w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim zaprezentowały: Karolina Stój i Anna Płonka – uczennice LO. Publiczność podziwiała też młodzieżowe pary turniejowe, które zaprezentowały się m. in. w rumbie, sambie, tangu czy walcu angielskim. Imprezę zakończył skecz w języku niemieckim, zatytułowany „Jodel Schule”, w wykonaniu klasy Ib.

BZ