Diecezja
W odniesieniu do Krzyża

W odniesieniu do Krzyża

Koniec wakacji nie musi przerażać! Może stać się początkiem lepszego... roku. Od 25 do 29 sierpnia w Serpelicach nad Bugiem, Bracia Mniejsi Kapucyni Prowincji Warszawskiej i zaprzyjaźnione z nimi wspólnoty organizują „Golgotę Młodych”.

– Wszystko, co będzie się działo w czasie spotkania w Serpelicach, ma swój główny punkt odniesienia w Krzyżu – mówi główny organizator br. Piotr Twardawy. – Przybyłe osoby połączą: wspólna modlitwa, słuchanie świadectw życia ludzi doświadczonych krzyżem, spotkania w grupach, koncerty oraz akcje ewangelizacyjne – dodaje. Młodzi będą mieli możliwość doświadczenia spotkania z Bogiem we wspólnocie, w czasie modlitwy oraz podczas śpiewów, tańców i słuchania muzyki. W tym roku zagra zespół “Maleo Reggae Rockers”. 

Spotkanie rozpocznie się 25 sierpnia wieczorem Nadbużańskim Misterium Krzyża. podczas którego grupa artystyczna przedstawi fragment z biblijnej Księgi Izajasza (Iz 53). Następnie tratwą przypłynie Krzyż San Damiano, po czym odbędzie się duchowe przyjęcie krzyża. Drugiego dnia (26 sierpnia) odbędą się konferencje poświęcone problemom życia w samotności, egoizmu młodych ludzi, braku akceptacji oraz problemowi uzależnień. O godzinie 11.30 rozpocznie się Eucharystia, której ma przewodniczyć ordynariusz drohiczyński bp Antoni Pacyfik Dydycz, a o 20.00 – Droga Krzyżowa-Kalwaria Podlaska. Trzeci dzień (27 sierpnia) będzie poświęcony przedstawieniu biblijnego, cierpiącego Sługi Jahwe – Jezusa Chrystusa, który bierze na siebie grzechy ludzi. W tym dniu odbędzie się nabożeństwo pokutne, przewidziana jest spowiedź. Na 11.30 przewidziano Eucharystię pod przewodnictwem ordynariusza siedlecki bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, który poprowadzi również konferencję. 28 sierpnia będzie dniem wspólnoty i radości oraz składania świadectw. Eucharystii o 17.00 przewodniczyć będzie prowincjał warszawski kapucynów br. Sławomir Siczek. 29 sierpnia odbędzie się natomiast Msza św. prymicyjna, którą odprawią bracia neoprezbiterzy.

Osoby, które przyjadą do Serpelic, powinny kierować się w stronę kościoła, a następnie zgłosić się do punktu informacyjnego. Należy zabrać ze sobą śpiwór i podstawowy sprzęt biwakowy. Noclegi będą w namiotach. Osoby grające na instrumentach proszone są o zabranie ich ze sobą. Koszt spotkania – 25 zł. Organizatorzy zapewniają gorący posiłek na obiad, zaś na śniadania i na kolacje – wrzątek oraz chleb.

Tadeusz Nieścioruk