Aktualności
W ogniowej próbie

W ogniowej próbie

Tegoroczne „Jerycho Młodych” potrwa od 21 do 22 czerwca. Dwudniowe spotkanie jak zwykle odbędzie się przy parafialnym kościele w Pratulinie.

Hasło „Jerycha” brzmi „Próba ognia, czyli kto jest prorokiem twojego życia”? Duchowym patronem zjazdu ma być bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Oficjalne rozpoczęcie nastąpi w piątek o 19.00. Wybrzmią wtedy trąby jerychońskie, które zainaugurują „Noc mocy”. Młodzi wezmą udział w drodze krzyżowej. Będzie im towarzyszył krzyż wykonany w części z fragmentu katafalku, na którym umieszczona była trumna z ciałem ks. Jerzego, duszpasterza robotników. Ze zgromadzonymi spotka się także sercanin o. Michał Olszewski, najmłodszy polski egzorcysta. Świadectwo wygłosi raper Arkadio. Zgromadzeni na „Jerychu” obejrzą też spektakl „Maski”. Przedstawienie przygotują chłopcy leczący się z uzależnień we wspólnocie Cenacolo. Piątkowy wieczór zostanie przepełniony śpiewem uwielbienia. Ostatnim punktem ma być adoracja Najświętszego Sakramentu. Na młodych przez cały czas będą czekali spowiednicy.

Drugi dzień rozpocznie się od katechezy i medytacji. Przed południem zaplanowano także pracę w grupach. Później przyjdzie czas na „prorocze” tańce. Po śpiewie uwielbienia i bibliodramie rozpocznie się czas świadectw. Swoimi doświadczeniami i przeżyciami podzielą się m.in. aktor Adam Woronowicz, odtwórca roli ks. Jerzego Popiełuszki w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, oraz wykładowca Szkoły Głównej Handlowej i ekonomista Tomasz Berent. Tego dnia młodzi wezmą też udział w Eucharystii. „Jerycho” zakończy się posłaniem „proroków”.

Na spotkaniu panują warunki biwakowe. Wybierając się do Pratulina, trzeba wziąć ze sobą namiot, suchy prowiant i konieczne leki. Warto być przygotowanym na każdą pogodę. Należy mieć ze sobą zarówno nakrycie głowy, chroniące przed słońcem, jak również coś od deszczu. Nie można zapominać także o ciepłym ubraniu. W pobliżu pola namiotowego ustawione będą przenośne toalety i wojskowe myjnie polowe – krany z zimną wodą. Organizatorzy zapewniają wrzątek i jeden ciepły posiłek w sobotę. Zachęcają też do przygotowania własnych flag. Zapisy na „Jerycho Młodych” prowadzą dekanalni duszpasterze młodzieży.

AWAW