Aktualności
W ojczyźnie serca

W ojczyźnie serca

Na jej prelekcję zatytułowaną „Krzymosze - Ojczyzna mojego serca” zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby posłuchać o związkach autorki wielu książek, wystaw, programów radiowych i telewizyjnych - z tą niewielką, urokliwą miejscowością w gminie Mordy.

Właśnie w Krzymoszach B. Wachowicz spędziła część swego dzieciństwa, a spotkanie zaplanowano w świetlicy znajdującej się na terenie ogrodu, który należał do dworu jej rodziców.

– To już trzecie z serii spotkań z historią parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Krzymoszach, która w tym roku będzie obchodziła jubileusz 75-lecia – zaznacza Rajmund Orzyłowski, który wraz z Tomaszem Ługowskim postanowił zaakcentować rocznicę parafii, organizując to przedsięwzięcie. Gośćmi dwóch pierwszych spotkań byli: Kazimierz Myśliwiec – wieloletni dyrektor szkół w Krzymoszach i Radzikowie-Stopkach oraz ks. prałat Kazimierz Musiej – proboszcz parafii Krzymosze w latach 1975-1986. W planach są również następne spotkania z byłymi proboszczami, m.in. z ks. prałatem Romanem Krawczykiem oraz ks. Maciejem Głaskiem. – Pomysł narodził się spontanicznie podczas naszej rozmowy. Podzieliliśmy się nim z obecnym proboszczem parafii Krzymosze ks. Andrzejem Aftyką, który nas poparł i udzielił silnego wsparcia, patronując tej inicjatywie – relacjonuje R. Orzyłowski, dodając, że spotkania cieszą się znacznym zainteresowaniem wśród parafian. Wraz z organizatorami zapraszamy na to, które odbędzie się 25 sierpnia.

KL