Aktualności
W okazyjnej cenie

W okazyjnej cenie

Blisko 30 tys. zł stracił 41-latek z powiatu ryckiego po tym, jak na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł ogłoszenie z ofertą opału po niezwykle „okazyjnej” cenie.

W ubiegłym tygodniu do dęblińskiego komisariatu zgłosił się mężczyzna, który na początku czerwca na portalu ogłoszeniowym znalazł ofertę sprzedaży pochodzącego z Ukrainy pelletu w bardzo atrakcyjnej cenie. Skuszony propozycją mieszkaniec powiatu ryckiego po przejrzeniu innych ofert postanowił ostatecznie skontaktować się z ogłoszeniodawcą. – Wszystkie warunki transakcji zostały ustalone najpierw w formie telefonicznej, a następnie mailowej. Zgodnie z nimi, jedynym formalnym wymogiem, jaki mężczyzna miał spełnić, by 24 t pelletu trafiło pod wskazany adres, było przelanie całej kwoty na podane przez sprzedającego konto bankowe – mówi rzecznik ryckiej komendy powiatowej policji st. asp. Agnieszka Marchlak. Kiedy niemal 30 tys. zł znalazło się na koncie oferenta, a zamówiony opał w umówionym terminie nie dotarł na miejsce, mężczyzna zadzwonił do sprzedawcy, aby go ponaglić. Gdy po kolejnych rozmowach i prośbach kontakt z ogłoszeniodawcą się urwał, pokrzywdzony 41-latek zrozumiał, że został oszukany. Wówczas też zgłosił sprawę organom ścigania.

Prowadzący postępowanie policjanci po raz wtóry apelują o rozwagę i ostrożność. – W związku z coraz liczniejszymi oszustwami przy sprzedażach m.in. opału czy różnych materiałów budowlanych oferowanych w bardzo atrakcyjnych cenach, po raz kolejny prosimy o powściągliwość i rozwagę podczas zakupów, zwłaszcza tych dokonywanych za pomocą internetu. Uważajmy przede wszystkim na tzw. niecodzienne okazje i promocje, które mogą być kolejnym podstępnym chwytem oszustów. Sprawdzajmy opinie o sprzedawcach. Pamiętajmy także o tym, że każdy kupiony towar możemy również opłacić podczas jego odbioru. Zasadę tę warto stosować zwłaszcza przy kupowaniu wartościowych przedmiotów oraz robieniu zakupów na duże kwoty – apeluje st. asp. A. Marchlak. 

MLS