Aktualności
W rodzinnej atmosferze

W rodzinnej atmosferze

Wzruszająca historia przemiany skąpca w człowieka hojnego i dobrego - to krótka zapowiedź sztuki pt. „Opowieść wigilijna”, stworzonej na podstawie znanego opowiadania Karola Dickensa, którą w niedzielę, 1 grudnia, będzie można zobaczyć w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki.

Premierowy pokaz nie bez powodu został zaplanowany na przedświąteczny czas. Akcja tego moralitetu dzieje się właśnie w wigilijną noc. Wówczas to dokonuje się przemiana skąpca Scrooge’a. Przed spotkaniem duchów Bożego Narodzenia Scrooge był człowiekiem, dla którego pieniądze stanowiły sens życia. One sprawiały jednak, że byt bohatera był marny i nieszczęśliwy. Dopiero po wizycie dziwnych gości i refleksji nad swoim życiem, Scrooge przekonuje się, że bogactwo nie daje radości, jeśli nie można się nim dzielić…

Wzruszającą historię wykreują dla widzów tancerze Teatru Caro Dance, soliście Teatru ES i śpiewacy Chóru Mista Siedlce. W oprawie znakomitej muzyki i ciekawej choreografii Iwony Marii Orzełowskiej, z pewnością będzie można poczuć już atmosferę świąt.

Kolejne spektakle „Opowieści wigilijnej” będzie można zobaczyć 2, 3, 4, 5, 9 i 10 grudnia na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Zapraszamy!

GU