W Rudzie nie poszło

W meczu 2 kolejki siedlecka Pogoń przegrała po słabej grze ze spadkowiczem z II ligi 0:1.

Spotkanie pomiędzy Sokołem i Pogonią, ze względu na remont stadionu w Aleksandrowie Łódzkim, zostało rozegrane w Rudzie Bugaj. Mecz prowadzony był na bardzo małym oraz niezbyt równym boisku, a bramka, która padła już na początku spotkania, praktycznie przesądziła o wyniku tej konfrontacji. Pogoń spotkanie z Sokołem rozpoczęła bardzo słabo. Goście po szybkiej akcji i podaniu na czystą pozycję Konradowi Łagodzińskiemu zdobyli prowadzenie. Od tej pory inicjatywę na boisku próbowali przejąć siedlczanie, ale bezskutecznie. Cofnięci praktycznie na własną połowę piłkarze Sokoła w dalszej części meczu ograniczali się do szybkich kontrataków, z których mogli nawet podwyższyć prowadzenie. Pogoń starała się stwarzać zagrożenie, szczególnie po stałych fragmentach gry. Po jednym z nich Marek Kaliszewski, po rozegraniu rzutu rożnego z Aleksiejem Dubiną, trafił w słupek. Później ten sam piłkarz potężnym uderzeniem strzelił w ręce golkipera z Aleksandrowa Łódzkiego. Z dystansu szczęścia próbowali także Komosa i Dziewulski, ale nieskutecznie. W końcówce spotkania bliżsi strzelenia gola byli gospodarze. Najpierw atomowy strzał Michała Rosiaka obronił Jacek Kozaczyński, a potem Przemysław Ziółkowski, po rozegraniu rzutu rożnego, trafił w słupek. Być może plany odrobienia strat przez siedlczan pokrzyżowała czerwona kartka Wiktora Borowickiego, który otrzymał ją pięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego Barczaka.

III liga łódzko-mazowiecka

2 kolejka

Sokół Aleksandrów Łódzki – Pogoń Siedlce 1:0 (1:0). Bramka: Łagodziński 7.

Pogoń: Kozaczyński junior – Stromecki (46′  Dziewulski), Rodak, Borowickij, Wójcik (46′ Ba) – Kaliszewski, Agu, Dubina, Jezierski (46′  Paczkowski) – Kosmalski, Komosa (78′ Pucyk). Trener: Siedlecki.

Pozostałe wyniki: Radomiak Radom – KP Piaseczno 1:1, Legionovia Legionowo – Warta Sieradz 2:0, Włókniarz Zelów – UKS SMS Łódź 1:1, Pilica Przedbórz – Ceramika Opoczno 0:0, Mazur Karczew – Narew Ostrołęka 3:2, MKS Kutno – Ursus Warszawa 4:2, Broń Radom – Concordia Piotrków Trybunalski 2:1.