Kultura
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

W rytmie lata!

Festyn rodzinny „W rytmie lata!” był głównym wydarzeniem tegorocznych Dni Gminy Wodynie.

Urokliwy teren parku Podworskiego w Wodyniach, w połączeniu ze słoneczną pogodą i bez temperaturowych rekordów upalnego lata pozwoliły wszystkim uczestnikom radosnego wydarzenia skorzystać w pełni z przygotowanego programu i licznych atrakcji. - To bardzo ważne, abyśmy mogli wspólnie i radośnie spędzić czas, odrywając się chociaż na chwilę od trudów i trosk naszej codzienności - powiedział wójt Wojciech Klepacki, witając licznie zgromadzonych mieszkańców i zaproszonych gości. Do Wodyń przybyli tego dnia m.in.: poseł Krzysztof Tchórzewski, członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba oraz radny powiatu siedleckiego Marian Sekulski.

Program sceniczny rozpoczęły prezentacje artystów z terenu gminy. Wystąpili uczniowie szkół z Rudy Wolińskiej, Seroczyna i Wodyń, zespoły śpiewacze Młynarzanki i Wolenianki oraz sekcja muzyczna Gminnego Ośrodka Kultury w Wodyniach. Najmłodsi wspaniale bawili się podczas programu muzycznego Marleny Uziębło, jako Pani Klaun, i animacji prowadzonych przez Klauna Resorka. Koncert „Wakacyjne przeboje”, podczas którego artyści grupy theArt rewelacyjnie wykonali covery znanych utworów zespołów ABBA i BoneyM, porwał do zabawy „starszą” część widowni. Na koniec wszyscy bawili się wspólnie z Agnieszką Drewnicką i zespołem Exaited.

 

Atrakcje dla każdego

Prawdziwy festyn to jednak nie tylko scena, dlatego wiele działo się również poza nią. Swoje stoiska, pełne smakołyków i artystycznego rękodzieła, przygotowały KGW Klub Współczesnych Kobiet z Kołodziąża, KGW „Niezapominajka” z Oleśnicy, Klub Senior+ z Seroczyna oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej. Stowarzyszenie Kolektyw przeprowadziło konkursy piłkarskie. Jednostki OSP przygotowały prezentacje sprzętu gaśniczego i ratowniczego. Odbyły się również konkurs na Drwala Gminy.

Duże zainteresowanie wzbudził ponadto pokaz ratownictwa drogowego przeprowadzony przez Jednostkę OSP Wodynie. Licznie oblegane było też stanowisko żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, a najliczniej… kolorowy plac zabaw dla dzieci! Duże zainteresowanie wzbudził również pokaz kulinarny przygotowany przez „Zaścianek Polski”. Można było podziwiać także wystawę obrazów uczestników Wakacyjnych Warsztatów Artystycznych, które są prowadzone przez wodyński GOK.

 

W rytmie lata!

Współorganizatorem tegorocznego festynu „W rytmie lata!” był Samorząd Województwa Mazowieckiego, a wykonawcą zadania GOK w Wodyniach. – Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację festynu, a także wsparli nas finansowo. Dzięki temu atrakcji nie brakowało i każdy mógł znaleźć coś dla siebie – powiedział dyrektor GOK w Wodyniach Janusz Eleryk, który pełnił również rolę prowadzącego imprezę.

Słońce, błękitne niebo, muzyka, kolorowe atrakcje… to wszystko sprawiło, że Dni Gminy Wodynie rzeczywiście odbywały się… „W rytmie lata!”.

AW