Opinie
Źródło: AWAW
Źródło: AWAW

W stronę Boga

Na tegoroczne Jerycho Młodych przyjechały ponad dwa tysiące uczestników. Niewielki i cichy Pratulin znów zatętnił muzyką i gwarem.

Większość przyjechała już w piątek, 19 czerwca. Każdy przeszedł przez namiot… NFZ, tzn. Najpewniejszego Funduszu Zbawienia, dostając m.in. książeczkę zdrowia i receptę na detoks serca. Piątkowy wieczór upłynął pod znakiem sakramentu pokuty i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Młodzi wzięli też udział w drodze krzyżowej, podczas której stacje były malowane… piaskiem. Ostatnim punktem był film „Bóg nie umarł”. Tego dnia młodych odwiedzili obaj nasi biskupi i tegoroczni prezbiterzy.

Tanecznym krokiem

Sobota rozpoczęła się od śniadania i konferencji wygłoszonej przez ks. Roberta Patro z Zielonej Góry. Kapłan przypominał, że życie to duchowa walka, której celem jest nasza wieczność. – Ciągle trwa walka o twoje zbawienie lub potępienie, ale nie musisz się bać, bo jest przy tobie największy Dowódca – Jezus. On jest z nami i przy nas – przekonywał ks. R. Patro. Potem tłumaczył, na czym polega taktyka tej walki. Zachęcał do systematycznej modlitwy i życia wiarą. ...

AWAW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł