Rozmaitości
Źródło: www.garwolin-gmina
Źródło: www.garwolin-gmina

W trosce o naturę

W ostatnią niedzielę kwietnia mieszkańcy gminy Garwolin bawili się w Sulbinach na pikniku. Były koncerty, kabarety, konkursy i - oczywiście - inicjatywy proekologiczne.

Organizacją przedsięwzięcia zajęło się niedawno powołane Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, Gmina Garwolin oraz Lokalna Grupa Działania Forum Powiatu Garwolińskiego.

Wójt Tomasz Łysiak podkreślił, że to pierwsza tego typu impreza nie tylko na terenie gminy, ale również w powiecie. Włodarz zaznaczył, że gmina Garwolin prężnie się rozwija i pragnie działać dla dobra jej mieszkańców – stąd pomysł integracyjnego spotkania. Tuż po oficjalnym otwarciu, zgromadzonym zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół im. ks. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej, którzy przedstawili edukacyjny spektakl „Szanuj wodę, szanuj środowisko wokół siebie”. Jednak nie tylko podopieczni zaprezentowanej szkoły przekonywali mieszkańców do proekologicznych postaw. W programie pikniku znalazł się bowiem ekologiczny konkurs, a także quiz z tematyki chronionych roślin i zwierząt. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się też zbiórka elektroodpadów oraz baterii. Do specjalnego kontenera co chwilę wrzucano stare komputery, telewizory i inne sprzęty AGD oraz RTV, a w zamian za nie można było odebrać sadzonkę krzewu.

Organizatorzy zadbali o to, by każdy dobrze się bawił. Niewątpliwą atrakcją dla publiczności były popołudniowe występy kabaretu Długi (tworzą go aktorzy serialu „Ranczo” – Sylwester Maciejewski, Jacek Łapot oraz Darek Szweda) oraz zespołu Yaka Band, znanego z programu „Jaka to melodia”. Występowały również zespoły taneczne, a po godz. 18.00 mieszkańców gminy i gości z okolicy bawiła grupa Sami Swoi. W przerwie koncertu w niebo wypuszczono latające lampiony.

GU