Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

W trosce o rodzinę

253 osoby wezmą udział w III Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Synodu Biskupów, które odbędzie się w dniach 5-19 października w Watykanie ph.: „Wyzwania duszpasterskie dla rodziny w kontekście nowej ewangelizacji”.

Medialny przekaz na temat synodu koncentrował się głównie na kwestii dopuszczenia do Komunii św. katolików, którzy po rozwodzie zawarli nowe cywilne związki małżeńskie. W niektórych środowiskach wzbudziło to nadzieję, że Kościół dopuści tych wiernych do Komunii św.

Normal
0

21

false
false
false

PL
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

Jednak główne zadanie synodu to przedstawić dzisiejszemu światu „piękno i wartość rodziny”. Zajmie się on rodziną w kontekście wyzwań, przed jakimi ona obecnie stoi. Wynikiem dyskusji będzie stworzenie obrazu stanu rodziny we współczesnym świecie, który Kościół musi brać pod uwagę w swej pracy duszpasterskiej.

Czy znamy nauczanie Kościoła?

Z duszpasterskiego punktu widzenia niezwykle istotnym problemem jest niewystarczająca znajomość nauczania Kościoła na temat małżeństwa i rodziny wśród wiernych, a także wybiórcze przyjmowanie i wcielanie w życie tylko niektórych jego punktów przy odrzucaniu innych, szczególnie gdy chodzi o regulację poczęć, rozwody i ponowne małżeństwa, homoseksualizm, konkubinaty, wierność małżeńską, stosunki przedmałżeńskie, zapłodnienie in vitro itp. Jest ono chętnie przyjmowane tam, gdzie wierni rzeczywiście żyją wiarą, zaś stawia się mu opór tam, gdzie brakuje osobistego spotkania z Chrystusem i doświadczenia życia autentycznie chrześcijańskiego. ...

(xaa)

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł