Aktualności
W tym znaku zwyciężysz

W tym znaku zwyciężysz

7 czerwca w Miętnem odbędą się uroczyste obchody 40-lecia obrony krzyża w miejscowym Zespole Szkół Rolniczych.

Na program jubileuszowych uroczystości składają się: spotkanie młodzieży oraz absolwentów, Eucharystia, widowisko muzyczne. Patronat honorowy objął nad nimi Prezydent RP.

Rocznicowe uroczystości podzielone zostały na dwie części. Pierwsza z nich – „Spotkanie Młodych przy Krzyżu” – rozpocznie się o 10.00 w kościele parafialnym Podwyższenia Świętego Krzyża i skierowane jest do młodzieży z diecezji siedleckiej. Obejmuje zawiązanie wspólnoty, nabożeństwo Drogi krzyżowej, czas świadectw i Eucharystię. Na drugą część składają się: spotkanie absolwentów, którzy uczestniczyli w obronie krzyża, oraz wieczorne widowisko muzyczne. 

Spotkanie absolwentów rozpocznie się o 16.00, natomiast o 18.00 w kolegiacie w Garwolinie odprawiona zostanie Msza św. Wieczorna część uroczystości odbędzie się na placu szkolnym w Miętnem – początek o 20.45. Widowisko „Nauka o miłości, odwadze i Krzyżu” jest otwarte dla wszystkich chętnych, a wstęp na nie bezpłatny. Zostało ono stworzone specjalnie na 40-lecie obrony krzyża w ZSR w Miętnem. Za libretto odpowiadają Ewa Lubacz i Lech Makowiecki, słowa do utworów napisał Lech Makowiecki, a muzykę skomponował Maciej Nieć. Na dwóch scenach wystąpią: Zofia Nowakowska, Anna Józefina Lubieniecka, Dorota Osińska, Ewa Lubacz, Marek Bałata, Paweł Piekarczyk, Grzegorz Wilk, Andrzej Wiśniewski, orkiestra Arte Symfoniko pod batutą Mieczysława Smydy, sekcja rytmiczna Macieja Niecia, połączone chóry z Garwolina, Kielc i Miętnego oraz Alternatywny Teatr Tańca LUZ z Siedlec.

LI