Aktualności
Wakacje pełne atrakcji!

Wakacje pełne atrakcji!

Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim zapraszają do aktywnego spędzenia wolnego czasu podczas upalnych lipcowych i sierpniowych dni.

– Hasło, jakie przyświeca nam w tym roku, to ,,Wakacje z kulturą”. Przygotowany program jest darmowy i dla osób praktycznie w każdym wieku – informuje Andrzej Marciniuk, dyrektor MOK.

 

Warsztaty i spektakle

Na początku lipca wystartowały warsztaty modelarskie i plastyczne w pracowni graficznej MOK oraz w parku Potockich. Odbędą się one również w drugiej połowie lipca, a także w sierpniu. Miłośnicy fotografii znajdą coś dla siebie na początku sierpnia podczas zajęć plenerowych na stanicy żeglarskiej. Ostatni miesiąc wakacji to zajęcia z grafiki warsztatowej w pracowni graficznej MOK.

– Już teraz zapraszam na plenerowy spektakl teatralny dla dzieci „Aladyn: Na ratunek światu” w wykonaniu aktorów Krakowskiego Biura Promocji Kultury. Odbędzie się on 13 sierpnia o 16.00 w parku Potockich. To zdecydowanie niezwykła i niebanalna inscenizacja jednego z najsłynniejszych fragmentów ,,Baśni z 1001 nocy”. Spektakl niesie za sobą wartość edukacyjną i proekologiczną. Co ciekawe, będzie to wydarzenie pełne interaktywnej zabawy z dziecięcą publicznością, dlatego zachęcam do udziału rodziców i dziadków z pociechami – mówi A. Marciniuk.

 

Zabawy ruchowe i plastyczne

Wakacje w miejskiej bibliotece upłyną pod hasłem ,,Mali wielcy”. Przygotowano cykl zajęć dla dzieci w wieku od siedmiu do dziesięciu lat. Odbędą się one w dwóch terminach: 25 lipca – 8 sierpnia oraz 16-26 sierpnia. Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie zabaw ruchowych, muzycznych, plastycznych i zachęcających do bycia prawdziwym molem książkowym. Aby zapisać się na zajęcia, należy zadzwonić pod numer tel: 83 371-27-03.

Tradycyjnie w okresie wakacji pływalnia miejska została zamknięta, ale wszyscy spragnieni wodnych wrażeń mogą skorzystać z szeregu atrakcji na Międzyrzeckich Jeziorkach. – Jesteśmy świetnie przygotowani na nowy sezon i zapraszamy osoby w każdym wieku. Nad bezpieczeństwem kąpiących się, ale też plażowiczów będą czuwać wykwalifikowani ratownicy – zapewnia Arkadiusz Myszka, dyrektor MOSiR. Na wszystkich chętnych czekają kajaki i rowery wodne, plaża oraz molo. Do tego dostępna będzie bogata oferta gastronomiczna i sportowa.

Wspomniane atrakcje na pewno nie pozwolą na nudę podczas wakacji.

Magdalena Frydrychowska