Diecezja
Źródło: AWAW
Źródło: AWAW

Wakacje przy kościele

Parafia św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej zaprasza dzieci na „wakacje z Bogiem”. W programie będzie modlitwa, spotkania z ciekawymi gośćmi, spacery i … zadania domowe.

Wakacyjne zajęcia potrwają od 24 do 28 lipca. Inicjatywę przygotował miejscowy oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Do udziału zaproszone są dzieci w wieku 6-12 lat.

Zajęcia będą zaczynały się o 9.00 i potrwają do 15.00. – Przewidujemy spotkania w grupach, konferencje, zabawy rekreacyjne oraz wspólną modlitwę. Wszystko odbędzie się na terenie parafii. Przyświeca nam hasło: „O Jezusie w wakacje pamiętać muszę”. Zaczynamy już we wtorek. O 17.00 przeprowadzimy rejestrację uczestników, rozdamy identyfikatory, śpiewniki i program dnia. O 18.00 pomodlimy się słowami Nowenny do św. Michała Archanioła, a potem będziemy uczestniczyli w Mszy św. Po modlitwie przyjdzie czas na wzajemne zapoznanie. Wtorkowe spotkanie zakończy Apel Jasnogórski. Tego dnia dzieci dostaną pierwszą pracę domową. Poprosimy, by na kolejny dzień przyniosły ze sobą stare ubrania, ale nie powiem, po co – uśmiecha się s. Zofia Weres.

Każdy dzień „parafialnych wakacji” będzie zaczynał się od porannej modlitwy. W południe dzieci odmówią Anioł Pański, a następnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Organizatorzy zatroszczyli się, by najmłodsi nie nudzili się podczas zajęć. Spotkają się one z policjantem, który przyjdzie do nich z psem tropiącym, i strażakami. Obejrzą pokazy sztuk walki oraz gimnastyki akrobatycznej, nauczą się tańczyć, wezmą udział w pokazie mody i aerobiku. Każdy dzień zostanie niejako podporządkowany odrębnemu tematowi. W środę najmłodsi „poznają” św. Michała Archanioła, w czwartek będą mówić o bł. Janie Pawle II, zaś w piątek zapoznają się z najciekawszymi zabytkami Białej Podlaskiej. Sobota będzie dniem rodzinnym. Wakacyjne zajęcia zakończy wspólne ognisko, podczas którego najaktywniejsi uczestnicy otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Agnieszka Wawryniuk