Kościół
Źródło: FOTOLIA
Źródło: FOTOLIA

Wakacje z Bogiem

Kościoł katolicki jest największym organizatorem wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży. Oazy oraz pielgrzymki to doskonała oferta zbliżenia się do Boga młodego człowieka, który szuka swojego miejsca pośród pędzącego świata i nieustannie stawia sobie pytanie: „co jest najważniejsze?”

Letnie miesiące to czas szczególnie intensywnej pracy duchowej i organizacyjnej dla ruchów oraz wspólnot katolickich. Oazy, pielgrzymki, kolonie dla dzieci, warsztaty, rekolekcje, to tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez związane z Kościołem instytucje. Oferta jest na tyle bogata, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Nad Bug z Caritasem

Kolonie z Caritas to dla dzieci, które pochodzą ze środowisk zagrożonych patologiami lub ubogich wielodzietnych rodzin, dużo więcej niż wypoczynek. – Dla wielu z nich jest to jedyna szansa spędzenia wakacji poza miejscem zamieszkania, jak też odreagowania trudnej sytuacji rodzinnej i społecznej. Dzieci są pod profesjonalną opieką wychowawców realizujących wartościowy program edukacyjny, mają też zapewnione wyżywienie – mówi ks. Krzysztof Hapon, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. Dodaje, że tym roku na kolonie do Broku i Nepli wyjedzie ponad 1500 dzieci. W opiece nad nimi będą pomagać wolontariusze, głównie studenci siedleckich uczelni.

– Podczas kolonii realizujemy program wychowawczy, którego celem jest nie tylko zabawa, ale również religijna formacja i wychowanie – tłumaczy ks. K. Hapon. ...

Jolanta Krasnowska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł