Aktualności
Wakacyjny rozkład jazdy

Wakacyjny rozkład jazdy

Od 12 czerwca zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Specjalną wakacyjną ofertą jest powrót pociągu „Słoneczny”, a także uruchomienie dodatkowego połączenia do Trójmiasta - pociągu „Słoneczny - BIS”.

Najważniejsze zmiany związane są z dalszą modernizacją stacji Warszawa Zachodnia, pracami na liniach Warszawa – Łowicz i Warszawa – Małkinia – Szulborze Wielkie oraz na liniach bocznych.

Wakacyjny rozkład jazdy będzie obowiązywał do 3 września.

Pociąg „Słoneczny” będzie wyruszał codziennie ze stacji Warszawa Centralna o 5.55, a o 11.25 będzie już w Ustce, z której odjedzie o 12.11. Na stację Warszawa Centralna przyjedzie o 18.04. Z kolei pociąg „Słoneczny – BIS” będzie kursował w soboty, niedziele i święta. Ze stacji Warszawa Zachodnia odjedzie o 9.03 i zakończy bieg na stacji Gdynia Główna o 12.56. W podróż powrotną wyruszy z Gdyni Głównej o 18.29 i zakończy bieg na stacji Warszawa Zachodnia minutę przed 22.00.

 

Zmiany na poszczególnych liniach kursowania pociągów KM

 

R1 Warszawa – Skierniewice

Rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnego. W dniach 13-14 sierpnia, z uwagi na budowę wiaduktu drogowego, ruch na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków będzie odbywał się po jednym czynnym torze. W tym terminie część pociągów do/z Grodziska Mazowieckiego i Żyrardowa zostanie odwołana.

Ponadto od 22 sierpnia, z uwagi na wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, wystąpią bardzo duże utrudnienia na całej linii. Pociągi będą miały wydłużony czas przejazdu. Większość pociągów na linii Warszawa – Grodzisk zostanie odwołana lub będzie kursowała przez stację Warszawa Gdańska. Zostanie także uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa w dni robocze na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków.

 

R2 Warszawa – Łuków

Z uwagi na planowaną wymianę urządzeń srk, od 26 sierpnia pociągi KM rozpoczynające i kończące bieg w stacji Mrozy będą kursowały w skróconej relacji do/z Mińska Mazowieckiego.

 

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Na odcinku Warszawa Gołąbki – Ożarów Mazowiecki zostanie zamknięty jeden tor, co spowoduje utrudnienia w ruchu pociągów. Ponadto, od 27 czerwca na odcinku Ożarów Mazowiecki – Błonie pociągi będą kursowały po jednym czynnym torze. W związku z tym część pociągów będzie kursowała do/z Warszawy Głównej. Natomiast od 22 sierpnia – z uwagi na wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym – wystąpią bardzo duże utrudnienia na całej linii. Pociągi będą miały wydłużony czas przejazdu. Większość pociągów kursujących na linii Warszawa – Błonie zostanie odwołana.

 

R6/R60 Warszawa – Szulborze Wielkie

W związku z budową tunelu drogowego w Zielonce rozkład jazdy do końca czerwca będzie zbliżony do obecnego. Ruch pociągów w tym okresie, na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka oraz Warszawa Rembertów – Zielonka, będzie odbywał się jednotorowo. Dlatego też część połączeń nadal będzie odwołana, pozostałe będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Dodatkowo, w celu złagodzenia utrudnień nadal będą kursowały pociągi wahadłowe na odcinku Warszawa Wileńska – Ząbki oraz dodatkowe połączenia na linię średnicową. Ponadto w dni robocze na odcinku Tłuszcz – Warszawa Wschodnia honorowane są w dalszym ciągu bilety KM w następujących pociągach IC:

  • 10112/3 „ZAMENHOF” relacji Białystok – Warszawa Zachodnia;
  • 81102/3 „PODLASIAK” relacji Świnoujście – Suwałki.

 

R8 Warszawa – Radom Główny – Skarżysko Kamienna

Od 13 czerwca do 5 lipca, w dni robocze, z uwagi na remont wiaduktu drogowego, na szlaku Czachówek Południowy – Chynów ruch pociągów będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Na odcinku Radom Główny – Skarżysko Kamienna ruch pociągów także będzie odbywał się po jednym czynnym torze.

 

R31 Sierpc – Kutno

W dniach 1-20 sierpnia, z uwagi na wymianę nawierzchni, na szlaku Sierpc – Płock Trzepowo będzie wstrzymany ruch pociągów. W zamian ma zostać uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

 

R61 Tłuszcz – Ostrołęka

Z uwagi na prace remontowe na odcinku Mostówka – Wyszków, Mostówka – Przetycz, Wyszków – Przetycz oraz Pasieki – Ostrołęka, w wybranych terminach, ruch pociągów będzie wstrzymany. W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na tych odcinkach.

 

R81 Radom – Dęblin

Ze względu na prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej na odcinkach: Radom – Jedlnia Letnisko – Pionki, Żytkowice – Garbatka Letnisko oraz Bąkowiec – Zajezierze k./Dęblina ruch pociągów będzie odbywał się po jednym czynnym torze, co spowoduje zmiany w rozkładzie jazdy w terminie organizacji zamknięciowej.

 

R91 Sierpc – Nasielsk

Od 1 lipca do 31 sierpnia, z uwagi na prace remontowo-naprawcze, będzie wstrzymany ruch pociągów na całej linii. W zamian za odwołane pociągi zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

 

Więcej informacji na stronie: www.mazowieckie.com.pl.

AW