Aktualności
Warsztat Caritas świętuje jubileusz!

Warsztat Caritas świętuje jubileusz!

Od 10 lat jest drugim domem dla osób niepełnosprawnych z powiatu bialskiego i miasta. 20 września, o 10.00, Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej, prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej, świętuje jubileusz.

Uroczystość odbędzie się w sali konferencyjnej WOD-KAN przy ul. Gabriela Narutowicza 35A. Podczas wydarzenia wystąpią uczestnicy placówki. Będzie też można zakupić prace osób niepełnosprawnych.

– Obecnie do warsztatu uczęszcza 35 osób. Zajmujemy się rehabilitacją społeczną i zawodową naszych podopiecznych, prowadząc zajęcia w siedmiu  pracowniach. Uczymy niepełnosprawnych czynności niezbędnych do codziennego, samodzielnego życia, jak również do podjęcia zatrudnienia i utrzymania się na rynku pracy. Dodatkowo uczestnicy korzystają u nas ze wsparcia psychologicznego, fizjoterapii oraz biorą udział w różnych wycieczkach, zawodach sportowych, przeglądach muzycznych i innych spotkaniach integracyjnych – wymienia Jakub Semeniuk, kierownik CDS WTZ w Białej Podlaskiej.

WTZ rozpoczął działalność 27 grudnia 2007 r. w budynku dawnego szpitala przy ul. Warszawskiej 15. Początkowo uczęszczało do niego 30 uczestników i pracowało w sześciu pracowniach: artystycznej; ceramiki i fusingu; gospodarstwa domowego; krawiecko-hafciarskiej; multimedialnej, poligrafii i reklamy oraz animacji, kultury i muzykoterapii – później zmieniono profil pracy i utworzono w jej miejsce pracownię florystyczną. W 2016r. powstała kolejna pracownia: techniczna i rękodzieła, angażując dodatkowo 5 uczestników.

Więcej informacji: Jakub Semeniuk – nr tel. 507-058-833.

AW