Aktualności
Warsztaty dla dzieci

Warsztaty dla dzieci

Radzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” zapraszają na warsztaty z Mirosławem Wlekłym pt. „Przygoda dzika Toniego Halika”.

Zaadresowane są one do dzieci w wieku przedszkolnym, które będą miały okazję przeżyć niezwykłą przygodę z jednym z najsłynniejszych polskich podróżników. Warsztaty, odbywające się w ramach „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”, odbędą się 17 lutego (czwartek), o 11.00, w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.

Sto lat temu urodził się chłopiec, który marzył o tym, by zostać Indianinem. W szkole nikt nie traktował jego planów poważnie. Tymczasem wiele lat później dotarł on do Ameryki Południowej i razem z żoną wyruszył w niebezpieczną podróż do serca tropikalnego lasu w Brazylii. Był przekonany, że dotrze do Indian i że stanie się jednym z nich. Czy mu się to udało? Na to pytanie odpowiedź uzyskają dzieci uczestniczące w warsztatach z M. Wlekłym.

M. Wlekły jest reporterem, absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Szkoły Reportażu, członkiem stowarzyszenia reporterów „Rekolektyw”. Autor m.in. bestselerowej książki pt. „Tu byłem. Tony Halik” (2017), na podstawie której powstał film dokumentalny w reżyserii Marcina Borchardta, a także książki dla dzieci „Przygoda dzika Toniego Halika” (2021). Współautor scenariuszy do pięciu spektakli teatralnych. Laureat Nagrody Magellana. Nominowany do Nagrody im. Beaty Pawlak oraz czterokrotnie do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na http://www.podroznik-radzyn.pl/podroznicy/159-miroslaw-wlekly.html

AW