Warsztaty dla najmłodszych
25 lipca odbył się pierwszy dzień warsztatów kreatywności, które prowadzi Eliza Pawlak. Dzieci wykonały koszyki wyplatane z pasków papieru, co wymagało od uczestników dużego skupienia oraz ćwiczyło zdolności manualne. Prace zostały potem ozdobione motywem kwiatów lub według własnej wyobraźni. Warsztatowicze, jak się okazało, wykazali dużą kreatywność i inwencję twórczą.
W drugim dniu warsztatów odbyły się zajęcia z kreatywnymi pracami z papieru. Dzieci wykonały ulubione postacie z bajek w formie przestrzennej na bazie rolek, oklejając je kolorowym papierem i sznurkiem, aby nadać im odpowiedni kształt i kolor. Humory wszystkim dopisywały, było bardzo wesoło i kreatywnie.
Trzeciego dnia odbyły się warsztaty międzypokoleniowe. W tym dniu swoje spotkanie również miał Klub Seniora. Nasze seniorki chętnie uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach, staramy się zaproponować im nowe pomysły. Tym razem postawiliśmy na zajęcia międzypokoleniowe. Podczas warsztatów seniorzy wspólnie z dziećmi robili wiatromierze. E. Pawlak zaproponowała wiatromierze z kolorowych nitek i patyków. Kolorowa konstrukcja po zawieszeniu pokazuje kierunek wiatru. Aby zbudować wiatromierz, prowadząca przypomniała zasady działania pomiaru wiatru, tak aby każde dziecko mogło w domu pochwalić się swoją pracą. Robienie wiatromierza z dziećmi okazało się interesującym jak i przydatnym doświadczeniem. Była to idealna okazja do wspólnej pracy. Grupa chłopców wykonała z kartonów, drutów i innych materiałów przestrzenną postać owcy, wykonanie tego zadania całkowicie pochłonęło młodych panów. Powstała bardzo ciekawa konstrukcja.
28 lipca to czwarty dzień warsztatów – zajęcia prowadziła Monika Pajka z Akademii Kreatywności. Na początku była zabawa na świeżym powietrzu, m.in. bitwa na bańki mydlane dziewczynki kontra chłopcy, wyścigi, wesoła olimpiada, zabawa z chustą klanza. Ze względu na pogodę zabawa została przeniesiona w mury biblioteki, a tu najmłodsi robili szkatułki, papierowe pudełka, budowali wieżę z plastikowej konstrukcji, odgadywali zagadki.
Czas szybko minął, skończyły się i nasze spotkania z najmłodszymi. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało i będą miło wspominać ten czas. Chcielibyśmy bardzo podziękować tym dzięki którym mogliśmy zorganizować warsztaty kreatywności: GKRPA w Grębkowie oraz Starostwu Powiatowemu w Węgrowie.
Wanda Miszczak – dyrektor GBP