Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Warto iść za głosem powołania

Jubileusz 25-lecia kapłaństwa świętowali księża, którzy 15 czerwca 1991 r. przyjęli święcenia z rąk bp. Jana Mazura. Z tej okazji 14 czerwca podczas Mszy św. w siedleckiej katedrze, sprawowanej pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy, dziękowali Bogu za dar powołania.

Nawiązując do Ewangelii, bp Gurda wskazywał w homilii na miłość, która jest podstawą w niesieniu Dobrej Nowiny. Jako przykład przywołał wspominanego w tym dniu w liturgii Michała Kozala, biskupa i męczennika, który oddał swoje życie Chrystusowi. Przypomniał także rok 1991 r., kiedy to dokonano nowego podziału administracyjnego Kościoła w Polsce, w związku z czym część księży jubilatów znalazła się w diecezji drohiczyńskiej.

Kaznodzieja podziękował wszystkim pracującym – zarówno w diecezji siedleckiej, drohiczyńskiej, jak też poza granicami kraju – kapłanom za posługę duszpasterską, przypominając, iż służy ona dobru wspólnemu Kościoła. Na zakończenie bp Gurda udzielił jubilatom pasterskiego błogosławieństwa.

Kapłaństwo daje dużo radości

W tym ważnym dniu księża nie zapomnieli o swoim zmarłym koledze ks. Sławomirze Klementowiczu. – To był wspaniały kapłan, człowiek niezwykle otwarty, serdeczny, do którego zawsze można było przyjść z różnymi sprawami. Jestem przekonany, że dziś oręduje za nami – wspomina ks. Krzysztof Wałek, proboszcz w Krzesku. ...

Małgorzata Kołodziejczyk

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł