Ważna zdobycz

Bialscy szczypiorniści zdobyli kolejne dwa punkty w walce o ligowy byt, wygrywając z AZS-em w Radomiu.

Pojedynek miał dla obu ekip – walczących przecież o ligowy byt – duże znaczenie. Bialczanie nie najlepiej zaczęli spotkanie. W 10 minucie przegrywali 2:7, a następnie – w 21. – już 7:14. Nie załamało to jednak podopiecznych trenera Sławomira Bodasińskiego, którzy jeszcze do przerwy zdołali odrobić straty i doprowadzić do remisu 15:15. Po zmianie stron objęli prowadzenie 19:16. Kolejne minuty to powiększanie przewagi przez zespół z Białej Podlaskiej. Na cztery minuty przed końcem meczu przewaga gości wynosiła już siedem bramek – 33:26. W ostatnich minutach gospodarze próbowali jeszcze odrobić straty, ale bardzo dobra postawa bialczan w defensywie, a zwłaszcza bramkarza Rafała Federuka, uniemożliwiła realizację tych planów. Bialski AZS wygrał pewnie różnicą sześciu bramek. Kto wie, czy wygrana w Radomiu nie jest przełomowa w ich walce o ligowy byt. Nad spadającymi bezpośrednio zespołami mają już przecież trzy punkty przewagi, a to sporo.

I liga mężczyzn, grupa B

17 kolejka:

AZS Politechnika Radomska – AZS AWF Biała Podlaska 29:35 (15:15)

AZS AWF: Michalczuk, Fedoruk – Dębowczyk 7, Olik 7, Kamys 6, Makaruk 5, Żuk 4, Morąg 3, Deszczyński 2, Kożuchowski. Trener: Bodasiński.

Pozostałe mecze: POWEN Zabrze – Żagiew Dzierżoniów 37:19, ASPR Zawadzkie – Olimpia Piekary Śląskie 26:23, Wisła Sandomierz – Unia Tarnów 35:32, Norgips Gwardia Opole – ChKS Łódź 28:28, MTS Chrzanów – KSSPR Końskie 33:30.