Sport
PODLASIE24
PODLASIE24

Wciąż przyciąga cyklistów

Jazda od wschodu do wschodu - tak miłośnicy dwóch kółek mówią o ultramaratonie, który zaczyna się we wczesnych godzinach rannych i kończy następnego dnia.

27 i 28 kwietnia odbyło się jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych w województwie lubelskim - dziewiąta edycja Ultramaratonu Piękny Wschód. Organizator - Parczewska Grupa Rowerowa - zaproponowała zawodnikom dwie trasy. - Krótsza, licząca 262 km, która ma nieoficjalną nazwę „mały piękny Wschód”, biegła z Parczewa przez Łęczną do Cycowa.

Następnie do Wojsławic, Wierzbicy osiedla i wracała do Parczewa – wyjaśnia pomysłodawca zawodów szosowych i popularyzator kolarstwa Włodzimierz Oberda, prezes PGR. – Druga trasa, czyli ultramaraton Piękny Wschód, w tym roku miała 509 km. Odcinek nie został mocno zmieniony w porównaniu z ubiegłoroczną edycją, ale w jednej trzeciej wiódł nowym śladem. Początkowo pokrywał się z „małym pięknym Wschodem”, tj. do Wojsławic, dalej zawodnicy jechali do Hrubieszowa, Żółkiewki, Józefowa, Dęblina i wracali do Parczewa. Wzorem roku biegłego dołączyli żołnierze, m.in. z 19 Brygady Zmechanizowanej z Lublina i 18 Dywizji Zmechanizowanej z Siedlec. Udział wojska jest efektem porozumienia z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych RP – dodaje. ...

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł