Kościół
Źródło: KSM
Źródło: KSM

Weekend w KSM-owskiej rodzinie

Witamy w KSM - takie hasło przyświecało młodym zrzeszonym w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży podczas szkolenia pierwszego stopnia zorganizowanego w Siedlcach.

W dniach 10-12 lutego do Katolickiego Zespołu Edukacyjnego przy ul. Sokołowskiej w Siedlcach przyjechało ponad 80 osób chcących dowiedzieć się nieco więcej o swojej wspólnocie.

KSM-owską rodzinę na ten czas utworzyła młodzież wielu oddziałów z różnych zakątków naszej diecezji, m.in. parafii: Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej, Niepokalanego Poczęcia NMP w Drelowie, Wniebowzięcia NMP w Kocku, św. apostołów Piotra i Pawła w Okrzei, św. Jana Chrzciciela w Parczewie, św. Józefa w Siedlcach, św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach, Zwiastowania NMP w Żelechowie, św. Stanisława BM w Zbuczynie, a także młodzież z parafii Trójcy Świętej w Żeliszewie i Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie – pragnąca, by oddziały KSM powstały także przy ich wspólnotach.

Czas intensywnej pracy

Szkolenie rozpoczęło się w piątkowy wieczór. Jak przystało na rodzinną atmosferę, rozpoczęliśmy od wspólnej kolacji, po której był czas na zapoznanie się z innymi uczestnikami spotkania, a także z kadrą (tworzoną przez asystenta KSM ks. Adama Pietrusika oraz członków zarządu diecezjalnego i komisji rewizyjnej). ...

AK

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł