Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Wiara Mojżesza – twarzą w twarz z Bogiem (cz. 2)

Po spotkaniu z Bogiem dla Mojżesza rozpoczął się trzeci etap życia, który był czasem dojrzałej wiary i największej miłości. Priorytetem misji Mojżesza było uwolnienie narodu spod ręki ciemiężyciela. Faraon nie uznawał Jedynego Boga, co powodowało prześladowanie Izraela.

Drodzy Zelatorzy i Zelatorki oraz wszyscy Członkowie Kół Żywego Różańca Diecezji Siedleckiej!

Przed nami kolejna diecezjalna pielgrzymka rodzin różańcowych do leśniańskiego sanktuarium, którą będziemy przeżywać w 50 rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Leśniańskiej. Zatroszczmy się, aby 24 i 25 sierpnia jak najwięcej z nas zgromadziło się u stóp Matki Bożej Jedności i Wiary. Głównej Eucharystii w niedzielę, o 12.00, będzie przewodniczył ks. bp Piotr Sawczuk. Już dzisiaj zamieszczamy program spotkania.

W ramach pielgrzymki, 25 sierpnia, ok. 11.30, planowane jest także pierwsze robocze spotkanie zelatorek i zelatorów parafialnych. Będą przygotowane dla nich specjalne pakiety zawierające materiały pomocne do pracy formacyjnej w naszych kołach.

W konferencji formacyjnej rozważamy ostatni, trzeci etap w życiu Mojżesza. Abp B. Forte nazwał ten okres czasem wiary i największej miłości. Zobaczymy, że wyzwolenie Narodu Wybranego z niewoli egipskiej nie było owocem charyzmatu Mojżesza, ale dziełem wielkości Boga.

W cyklu „Pytanie do duszpasterza” poruszymy problem medytacji tajemnic różańcowych w poszczególne dni tygodnia. Odpowiedź znajdziemy w Liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae Jana Pawła II. ...

(xaa)

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł