Wiceprezes trenerem

Lider z Siedlec nie dal szans studentom ze stolicy. Wilga pod wodzą nowego szkoleniowca wreszcie wygrała.

Haj na razie nie ma silnych na siedlecki KPS. Zespół trenera Macieja Nowaka gościł w 8 kolejce AZS Uniwersytet Warszawski. Spotkanie praktycznie miało jednostronny przebieg. Dobrze zgrana i zorganizowana młoda ekipa z Siedlec niemal przez całe spotkanie dyktowała warunki gry. Warszawiacy objęli prowadzenie tylko na początku trzeciego seta, kiedy siatkarze KPS trochę się rozluźnili. W końcówce seta siedlczanie znów zagrali „swoje” i wygrali seta do 23. Zwycięstwo to zapewniło KPS-owi tytuł mistrza I rundy rozgrywek. Garwolińska Wilga zanotowała pierwsze zwycięstwo pokonując rezerwy AZS UWM Olsztyn 3:2. Do spotkania z zespołem z Olsztyna Wilga przystąpiła pod wodzą nowego szkoleniowca, którym został wiceprezes sekcji Grzegorz Głowacki. Będzie on prowadził zespół wspólnie z Wojciechem Poińcem, znanym przed laty siatkarzem, który ma za sobą wprowadzenie Wilgi do II ligi. Pod wodzą tego duetu garwolinianie zdołali pokonać rywali, prezentując odpowiednią koncentrację oraz lepszą niż w ostatnich spotkaniach zagrywkę. Szkoleniowcy zmienili też ustawienie zespołu, co – jak się okazało – przyniosło wymierny efekt. Dotychczasowy trener zespołu Jakub Sokołowski dalej będzie występował w zespole i prowadził zespół młodzieżowy.

II liga mężczyzn

8 kolejka

KPS Siedlce – AZS Uniwersytet Warszawski 3:0 (25:15, 25:20, 25:23)

KPS: Ranecki, Rejowski, Krzaczek, Łęgowski, Jesień, Kowal (libero), Majcherek oraz Pruski, Fryszkowski. Trenerzy: Nowak, Podgórzak.

Wilga Garwolin – AZS UWM II Olsztyn 3:2 (25:17, 23:25, 26:24, 21:25, 15:13)

Wilga: Żyłkowski, Grzelecki, Poinc, Kozłowski, Żuber, Pierzchalski, Wykowski (libero) oraz Wilki, Górecki, Sokołowski. Trenerzy: Głowacki, W. Poinc.

Pozostałe wyniki: Camper Wyszków – Bzura Ozorków 3:1, MOS Wola Warszawa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1, pauza: Pronar Hajnówka.