Aktualności
Wieczór z bł. Karoliną

Wieczór z bł. Karoliną

11 października do miasta nad Krzną przyjadą relikwie bł. Karoliny Kózkówny. Spotkanie z patronką młodzieży odbędzie się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Do udziału w uroczystościach zaproszona jest młodzież z obu bialskich dekanatów. Organizatorzy zachęcają nie tylko gimnazjalistów, ale także uczniów szkół średnich i studentów. Wiadomo, że na wieczór z bł. Karoliną przybędą również członkowie Domowego Kościoła. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 i potrwa prawie do północy. Po zawiązaniu wspólnoty, zaplanowano prezentację multimedialną, dotycząca życia i świętości bł. Karoliny. O 20.00 konferencję na temat czystości wygłosi pani psycholog. Potem będzie przerwa na pączki i herbatę. W programie przewidziano również Apel Jasnogórski i adorację Najświętszego Sakramentu. O 22.00 rozpocznie się Msza św. Homilię podczas Eucharystii wygłosi ks. Adam Pietrusik, diecezjalny asystent KSM. Organizatorzy zaprosili także ks. dr Jacka Seredę, diecezjalnego duszpasterza rodzin. Kapłan wygłosi konferencję na temat międzyludzkich relacji w narzeczeństwie i małżeństwie. Wieczór z bł. Karoliną zakończy się ucałowaniem jej relikwii.

Głównym organizatorem spotkania jest parafia Chrystusa Miłosiernego. W pomoc włączają się także duszpasterze z pozostałych parafii, należących do bialskich dekanatów. O oprawę muzyczną zatroszczą się osoby, które udzielają się na tym polu we własnych parafiach. Próba scholi odbędzie się w czwartek (10 października) o godz. 19.00.

AWAW