Aktualności
Wieczór ze św. Józefem

Wieczór ze św. Józefem

W ramach obchodu Roku św. Józefa 19 dnia każdego miesiąca w jednym z kościołów stacyjnych diecezji - parafii Szpaki organizowane są „Wieczory ze św. Józefem”.

Temat najbliższego spotkania – z cyklu „Nie bój się… nie lękaj się” – brzmi „Józef jako troskliwy obrońca Dzieciątka Jezus”.

– Dajmy czas Jezusowi na działanie w nas i przez nas na wzór św. Józefa. Wieczór to dobra pora na skupienie, przemyślenie i otwarcie się na łaskę i natchnienia Ducha Świętego. A może we „śnie” przyjdzie anioł od Pana Boga i da znać lub podpowie, tak jak w Ewangelii, co robić w różnych trudnych sprawach życiowych – zachęca do udziału w nabożeństwach ks. Sławomir Harasimiuk, proboszcz parafii Szpaki.

Najbliższy „wieczór ze św. Józefem” odbędzie się we wtorek 19 października. Parafianie i goście, w tym pielgrzymi przybywający z różnych zakątków diecezji siedleckiej, o 19.00 odmówią Koronkę do św. Józefa. Pół godziny później sprawowana będzie Eucharystia w intencjach dziękczynno-błagalnych składanych przez pielgrzymów. O 21.00 odbędzie się Apel Jasnogórski, a po nim – katecheza tematyczna. O 21.30 rozpocznie się półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po błogosławieństwie i rozesłaniu planowana jest agapa w salce przy parafii.

Zachęcamy do udziału!

AW