Aktualności
Wielkanocna radość w muzyce

Wielkanocna radość w muzyce

Diecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej zaprasza do udziału w koncertach wielkanocnych. Każde ze spotkań rozpoczyna się o 19.00.

W niedzielę, 4 maja, przed bialczanami wystąpi chór Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego pod dyrekcją Stanisława Szczycińskiego. Artyści zaprezentują oratorium, kwartet smyczkowy i dwa instrumenty jazzujące. Dzieło nosi tytuł „Czternaście Encyklik – Muzyczna podróż do źródeł myśli Jana Pawła II”. Utwór składa się z 14 części nawiązujących swoją treścią do wszystkich encyklik Papieża Polaka. Teksty kolejnych części to krótkie fragmenty Pisma Świętego, z których Ojciec Święty wywodził swoje rozważania. Cytaty te oddają główne przesłanie każdej z encyklik, stanowiąc przeniesioną w świat muzyki historię teologicznej myśli papieskiej. Oratorium śpiewane jest w łacińskiej wersji językowej, co podkreśla uniwersalność utworu i pozwala dotrzeć do źródeł oraz tradycji Kościoła. Równocześnie jednak dla lepszego zrozumienia dzieła w warstwę muzyczną wplecione są te same cytaty z Pisma Świętego czytane przez lektora w języku polskim.

11 maja w bialskim sanktuarium wystąpią muzycy. Na organach zagra prof. Bogdan Narloch, zaś na trąbce prof. Roman Gryń.

18 maja do Białej Podlaskiej przybędzie chłopięcy chór katedry tarnowskiej Pueri Cantores Tarnoviensis pod dyrekcją ks. Grzegorza Piekarza.

Organizatorem spotkań jest Stowarzyszenie Muzyki Sakralnej.

AWAW