Diecezja
Źródło: ARCH
Źródło: ARCH

Wierzę w Boga, który kocha!

Pod takim hasłem młodzież z dekanatu garwolińskiego spotkała się już na trzecim spotkaniu w ramach Roku Wiary.

14 grudnia o 19.00 zgromadziliśmy się w parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie – pomysłodawcy i organizatora comiesięcznych spotkań.

Na pewno masz w życiu chwile, kiedy czujesz się bardzo samotny. Nie pomaga facebook, choć masz tam setki znajomych. Rozmowa z przyjaciółmi też niewiele daje, bo przecież tak ciężko przyznać się nawet przed nimi do prawdziwych uczuć i odczuć. Przecież to takie niemodne, że chcesz żyć w czystości, że szukasz mężczyzny, który to zaakceptuje, że tak naprawdę nie masz ochoty na alkohol, a właściwie to marzysz o wielkiej miłości, dobrej, mądrej dziewczynie. Tak ciężko być sobą, nawet przy bliskich osobach – rozważała młodzież zgromadzona na spotkaniu.

I choć wszyscy mówimy „bądź sobą”, to rzadko kiedy zdejmujemy maski, które zakładamy na co dzień. Jest jednak ktoś, przy kim możesz być taki, jakim jesteś naprawdę. Ktoś, przy kim możesz płakać, ktoś, komu możesz powiedzieć wszystko: swoje żale, pretensje, nadzieje, oczekiwania. Wiesz kto to? To Bóg. Bóg, który Cię kocha, bez względu na to kim jesteś i jaki jesteś.

Podczas modlitwy, medytacji i śpiewu rozważaliśmy miłość Boga. Spostrzegaliśmy zagrożenia naszej wiary, jakie niosą fałszywe obrazy Boga oraz obojętność w wierze. Obejrzeliśmy pantomimę przygotowaną przez członków KSM Garwolin. Otrzymaliśmy fragment z Pisma św., który mogliśmy przeczytać i rozważyć w swoich domach. Na zakończenie uczestniczyliśmy w rachunku sumienia, aby dobrze przygotować się do spowiedzi rekolekcyjnych oraz świąt Bożego Narodzenia.

Podziękowania ślę w stronę młodzieży z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie za wspaniałe przygotowanie spotkania. Dziękuję KSM, scholi oraz wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie. Kolejne spotkanie odbędzie się 11 stycznia w parafii MB Częstochowskiej. Zapraszamy!

Zdjęcia i informacje o comiesięcznych spotkaniach znajdują się na stronie KSM Garwolin: www.ksmgarwolin.pl

ks. Wojciech Sobieszek – wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie

(xaa)