Rozmaitości
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Wiosna na polu i w ogrodzie

Na niedzielę, 17 kwietnia, zaplanowano piątą edycję spotkania pn. „Wiosna na polu i w ogrodzie”. Na imprezę zaprasza Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach oraz Miasto Siedlce.

 – Wielu miłośników ogrodnictwa z niecierpliwością czeka na naszą wystawę, ponieważ liczy na duży wybór roślin i niższe ceny, od tych oferowanych w sklepach i przedsiębiorstwach. Oferta z roku na rok się powiększa – asortyment uzupełniany jest o nowości na rynku, bo wśród kwiatów domowych i balkonowych czy krzewów ogrodowych również panuje moda! – zaznacza Anna Olędzka z siedleckiego oddziału MODR. Korzyści z targów odczuwają jednak nie tylko zwiedzający, ale również wystawcy. Tego typu impreza to przecież doskonała okazja do zareklamowania się, zaprezentowania profilu swojej działalności, pokazania swoich produktów i ich sprzedaży.

Niedzielną imprezę otworzy koncert zespołu Chodowiacy (około 11.00). To jednak nie koniec uczty dla ducha, artystyczny program przewiduje bowiem także prezentację ludowych zwyczajów i obrzędów. Występom towarzyszyć będzie oczywiście zwiedzanie stoisk firm handlowych i usługowych, działających dla rolnictwa, ponadto będzie można zobaczyć prezentację pszczelich pasiek oraz gospodarstw ekologicznych i agroturystycznych, pokazujących walory turystyczno-krajoznawcze Mazowsza i Podlasia. Rolnicy będą mieli również okazję, by otrzymać cenne informacje o dotacjach unijnych i szkoleniach oraz zyskać fachowe porady. W czasie wystawy będzie również zorganizowany konkurs ph. „Specjalność kulinarna gospodarstwa agroturystycznego”. Prezentując swoje potrawy, wystawcy z gospodarstw agroturystycznych będą rywalizować o uznanie zwiedzających i jury.

„V Wiosna na polu i w ogrodzie” odbędzie się na terenie MODR-u, przy ul. Kazimierzowskiej 21. Patronat honorowy nad spotkaniem sprawuje Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Siedlce oraz Starosta Siedlecki.

 

3 PYTANIA

Anna Olędzka – MODR oddział w Siedlcach

W jakim celu organizowana jest wystawa?

Każdego roku ogromną popularnością cieszy się impreza jesienna pn. „Dni z doradztwem rolniczym”. Mając na uwadze apele wystawców, ale również odwiedzających tę imprezę, zdecydowaliśmy się powołać „wiosenną” edycję spotkania, w czasie którego moglibyśmy się spotkać w trochę mniejszym gronie. Początkowo „Wiosna na polu i w ogrodzie” kierowana była przede wszystkim do sektora ogrodniczo-kwiatowego. Z czasem formuła spotkania zmieniała się i rozszerzała.

Zainteresowanie „Wiosną na polu i w ogrodzie” również rosło?

Zdecydowanie tak. Bogata oferta rolniczo-ogrodnicza (m.in. kiermasz kwiatów, drzew i krzewów ozdobnych oraz owocowych) oraz spożywcza (w czasie wystawy będzie można nabyć ekologiczne produkty i zdrową, swojską żywność z
gospodarstw ekologicznych) przyciąga wielu ludzi z regionu.

Co będzie atrakcją wiosennego spotkania? 

Wystawa odbędzie się tuż przed świętami Wielkiej Nocy, stąd atrakcją tegorocznej edycji będą liczne stoiska rękodzielników. Będzie można u nich nabyć przepiękne świąteczne ozdoby i pamiątki. Na scenie natomiast zaprezentują się twórcy ludowi, którzy zapoznają nas ze zwyczajami i obrzędami związanymi ze świętami.


GU