Aktualności
Źródło: ARCH.
Źródło: ARCH.

Wiosna PUKS-u Fides

Raz w kwartale Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „Fides” działający przy Bazylice Wniebowzięcia NMP w Węgrowie przeprowadza turnieje kwalifikacyjne dla młodzików i juniorów.

16 maja zakończył się trzydniowy Turniej Szachowy Młodzików PUKS „Fides” Węgrów Wiosna 2013. W turnieju wystartowało 14 szachistów, grając 7 partii przy tempie 30 minut dla zawodnika do namysłu. Najlepszym szachistą wiosną okazał się Mateusz Pietruczanis, remisując tylko jedną partię. Tuż za nim był Jakub Żurawicki, zajmując drugie miejsce. Trzecie należało do Dawida Pietruczanisa. Kolejne miejsca zajęli: Dominik Nasiłowski, Wiktor Niszcz, Krzysztof Nasiłowski, Adam Czyż, Rafał Rudaś, Rafał Żebrowski, Mateusz Fabiańczuk, Dominik Fabiańczuk i Jarosław Korczak. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Natalia Jaśkowska, drugie Anna Czyż.

Równolegle z tym turniejem odbywa się Turniej Kwalifikacyjny juniorów Wiosna 2013, w którym bierze udział 12 zawodników.

Turniej był bardzo dobrą okazją przed zbliżającą się III Ligą Mazowiecką Juniorów, która w dniach 17-18 odbędzie się w Mińsku Mazowieckim, a także przed zbliżającymi się VII Szachowymi Mistrzostwami Diecezji Drohiczyńskiej w Sokołowie Podlaskim.

Organizatorzy dziękują sędziemu i trenerowi Waldemarowi Kulikowi za przeprowadzenie i sędziowanie turnieju, a także za przygotowanie zawodników. Dziękujemy również Bogdanowi Rychlikowi za przygotowanie szachistów.

WA