Sport
Witamy w III lidze

Witamy w III lidze

Piłkarze Podlasia po remisie w Piotrowicach mogą już świętować awans do III ligi. Huragan dalej walczy o ligowy byt, pokonując w Międzyrzecu lidera Wisłę Puławy.

Huragan – Wisła 2:1

Zdeterminowani gospodarze potrafili ograć lidera Wisłę. Bez wątpienia duży wpływ na końcowe zwycięstwo gospodarzy miała bramkowa postawa Siergieja Czerepienki, który rozegrał znakomite zawody. Golkiper Huraganu bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach, m.in. będąc aż 8 razy sam na sam z napastnikami Wisły. Zespół z Międzyrzecza zdobył dwa gole i przy jednym trafieniu lidera dopiero w końcówce meczu dało miejscowemu zespołowi jakże potrzebne trzy punkty w walce o ligowy byt.

Sokół A. – Janovianka 2:3

Piłkarze Sokoła, jak to bywa w ich wykonaniu, starają się, ale ich umiejętności są jednak mniejsze niż rywali. Stąd kolejne porażki. Scenariusz z poprzednich spotkań powtórzył się w meczu z Janowianką. Wydawało się, że po pierwszej remisowej połowie w drugiej, kiedy przeciwnik zaczął grać w 10-tkę po II żółtej kartce jednego z piłkarzy, adamowianie wykorzystają to i zwyciężą. Stało się zgoła inaczej. Goście po jednej z kontr zdobyli gola i wywieźli z Adamowa trzy punkty.

POM Iskra – Podlasie 1:1

Gospodarze stawiali spory opór wiceliderowi, a kiedy zdobyli gola, zresztą bardzo ładnego po strzale Gożdziółki z ok. 30 m w samo okienko, wydawało się, że może dojść do porażki. Wysiłki gości, aby wyrównać stan meczu, ziściły się dopiero w drugiej połowie, pod koniec spotkania, kiedy to stoper bialczan Jarzynka skierował piłkę do siatki. Podlasie mogło cieszyć się, że nie przegrało meczu, a przede wszystkim z faktu, że awansowało do III ligi, mimo że do końca rozgrywek pozostały jeszcze cztery kolejki.

IV liga, lubelska 

26 kolejka

Sokół Adamów – Janowianka Janów Lubelski 2:3 (2:2). Bramki: D. Dzido 30, Cybul 40, Golik 29, Bielak 40 (karny), Chrobek 80.

Sokoł: Osial – Ciołek (64 Bychawski), D. Dzido, P. Nowicki, Wrzosek, P. Dzio, D. Dzido (80 Woś), A. Nowicki, Ambroziak, Cybul. Trener: A. Nowicki.  

POM Iskra Piotrowice – Podlasie Biała Podlaska 1:1 (1:0).

Podlasie: Yakimow – Bojarczuk, Jarzynka, Woroniecki, Szendel, M. Magier, P. Magier, Korneluk (82 Stonio), Sobiczewski (65 Woroniecki), Guzek (67 P. Jaczyński), Lesiuk (65 Minarczuk). Trener: Banaszuk.

Huragan Międzyrzec Podlaski – Wisła Puławy 2:1

Huragan: Czerepienko – Tusz (59 Korniluk), Szoman, J. Szczepaniuk, Cap, Wej, Chromik, Lesik, Cybul (69 Ślósarski), Klujewski (57 Urbanik), A. Szczepaniuk. Trener: Pietruk.

Andrzej Materski