Aktualności
Woda źródłem zdrowia i życia

Woda źródłem zdrowia i życia

To hasło spotkania, które z myślą o zdrowym stylu życia, przygotowuje Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Siedlcach. Odbędzie się ono w piątek, 30 listopada. Zapraszamy!

Rozpoczęcie uroczystości nastąpi o 10.00 w siedzibie placówki. Po powitaniu gości przez Urszulę Łukasiewicz, dyrektor ZMSP, z wykładem pt. „Gospodarka wodna w organizmie” wystąpią nauczycielki szkoły. Następnie zostanie omówiony temat: „Wybrane zagadnienia dotyczące jakości zdrowotnej wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi”, a po nim: „Ujmowanie wody i spełnianie wymagań jakości wody pitnej przez PWiK w Siedlcach”, „Woda eliksir życia”, „Sposoby oszczędzania wody”. 
Zakończenie sesji naukowej będzie równoznaczne z podsumowaniem turnieju o puchar dyrektora szkoły w piłce siatkowej oraz rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pt. „Woda źródłem zdrowia i życia”. Zwieńczeniem dnia stanie się spacer po szkole połączony m.in. z lekcją pierwszej pomocy, pomiarem ciśnienia tętniczego, pokazami masażu leczniczego i zabiegów pielęgnacyjno-opiekuńczych.

WA