Kultura
Źródło: ARCH.
Źródło: ARCH.

Wojciech Cejrowski boso

Znany globtroter, w ramach 11 odsłony „Radzyńskich spotkań z podróżnikami”, opowie o sobie i swoich wyprawach po świecie.

Spotkanie z Wojciechem Cejrowskim odbędzie się w czwartek, 25 września, o 18.00, w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego. Organizatorami przedsięwzięcia są Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim.

– Spotkanie z Wojciechem Cejrowskim będzie miało formę stand-up comedy – mówi Robert Mazurek, pomysłodawca „Radzyńskich spotkań z podróżnikami”. – Oznacza to, że samotny człowiek z mikrofonem na pustej scenie, bez rekwizytów bawi publiczność przez półtorej godziny. Nie śpiewa, nie tańczy, a jedynie opowiada, ale w taki sposób, by co kilka zdań wywołać salwę śmiechu. Nie odgrywa skeczy, nie wciela się w wymyślone postacie, opowiada wyłącznie historie prawdziwe, w większości z własnego życia – wyjaśnia.

Wojciech Cejrowski od 20 lat organizuje wyprawy w najdziksze zakamarki naszej planety. Był już w 40 krajach na sześciu kontynentach. Najczęściej odwiedza Amazonię. Jak twierdzi, cel przyświeca mu jeden: podróżuje, aby ostatnich wolnych Indian ocalić od zagłady i zapomnienia. Tworzy dokumentację ginących plemion i ludów pierwotnych. Docierał tam, gdzie inni nie docierali. Cejrowski bezsprzecznie posiada wielką osobowość. Jest ostry, wyrazisty i do szpiku kości bezkompromisowy. Szczodry w krytyce, oszczędny w pochwałach. To trzeci w historii Polak przyjęty do Royal Geographical Society (Królewskie Towarzystwo Geograficzne) w Londynie.

Na wyciągniecie ręki

W programie „Ale Meksyk!” Wojciech Cejrowski z fantazją i niezwykłym poczuciem humoru oprowadzi wszystkich po egzotycznych zakamarkach świata. Można spodziewać się ogromnej dawki wiadomości, niesamowitych obrazów, śmiechu do łez oraz anegdot, które powalą najtwardszych. Po występie będzie okazja do zdobycia autografu, zrobienia sobie wspólnego zdjęcia oraz zakupu książek.

Bilety w cenie 40 zł można nabyć na www.biletos.com, a także w sekretariacie I Liceum Ogólnokształcącego (ul. Partyzantów 8) oraz radzyńskich księgarniach – „Hermes” (Plac Wolności 9) i „Dom Książki” (ul. Ostrowiecka 30). Grupowe rezerwacje i zamówienia biletów przyjmuje Robert Mazurek, tel. 606-234-320.

JAG