Kultura
Wojewódzkie recytowanie

Wojewódzkie recytowanie

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbył się VII Wojewódzki Międzyszkolny Konkurs Recytatorski - Poezja Dziecięcej Radości i Młodzieńczych Marzeń „Zapach czekolady Danuty Wawiłow”.

Konkurs zorganizowany przez Joannę Tkaczuk, Danutę Drożyńską i Katarzynę Skoczelas przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej, którą reprezentowały Małgorzata Zińczuk i Ewa Krukowska, cieszy się od dawna dużą popularnością. W tym roku wzięli w nim udział uczniowie z: Krasnegostawu, Chełma, Zamościa i Włodawy. Jury konkursu (M. Zińczuk, E. Krukowska, Zofia Zaorska, Elżbieta Kurdyk i Jadwiga Kurec) oceniało znajomość tekstu, własną interpretację oraz wrażenie artystyczne. Po wysłuchaniu recytacji wszystkich uczestników I miejsce wśród uczniów szkół podstawowych zajęła Dominika Chałupnik, przed Dawidem Szaniawskim (oboje z SOSW Włodawa) i Olgą Bożko z SOSW Krasnystaw. W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych tryumfowała Patrycja Witkowska z ZSZ nr 1 z Zamościa. Równorzędne miejsca II zajęli Anna Chałupnik i Paweł Marucha, a III – Jowita Ochnio i Łukasz Tokaruk (wszyscy z SOSW Włodawa). Uczestnicy Konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu.

W części artystycznej imprezy wystąpiły zespoły z SOSW Włodawa: „Świetliki” (opiekunowie: Anna Książek-Bajko, Aneta Czerwińska i Joanna Szymańska) oraz „Iskierki” (opiekun Ewa Borkowska). Specyficzną atmosferę konkursu stworzyła scenografia wykonana przez Katarzynę Smolik, Katarzynę Olszewską i Agnieszkę Staniak.

Andrzej Dynkiewicz