Aktualności
Wokół kobiecego geniuszu

Wokół kobiecego geniuszu

W niedzielę, 22 maja, do sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie przybędzie I Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet.

Cel spotkania, którego początek przewidziano na 10.00, jest jasno określony: – Pragniemy wspólnie odkrywać wartość powołania i misji kobiety, które św. Jan Paweł II zawarł w pięknym określeniu „geniusz kobiety” – wyjaśnia ks. kan. dr Jacek Sereda, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Jakie treści staną się przedmiotem pielgrzymkowych rozważań? Nasza diecezja szczyci się bł. Męczennikami Podlaskimi, którzy żyli przecież w konkretnych rodzinach, mieli żony i byli synami… Wskazując na zależność mocy mężczyzny od mocy kobiety, ks. J. Sereda potwierdza, iż u podstaw spotkania leży chęć dostrzeżenia tych mężnych kobiet.

Z wykładem skierowanym do uczestniczek wystąpi Agata Puścikowska, dziennikarka „Gościa Niedzielnego” i matka pięciorga dzieci. Temat konferencji: „Być kobietą, być kobietą, czyli… Czy istnieje męstwo w spódnicy? I jak do niego dążyć?”.

– To będzie osnowa słowa. W dalszej części spotkania przewidziana jest modlitwa różańcowa oraz uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy – wyjaśnia duszpasterz rodzin, dodając, iż życzeniem księdza biskupa – pomysłodawcy pielgrzymki kobiet – jest, by przyjęła ona formę „pokoleniową”, a więc, aby udział wzięły w niej zarówno babcie, jak i mamy, córki oraz wnuczki.

Serdecznie zapraszamy!

WA